GAZİ GÖNÜLDAŞIMIZ VE BÜYÜĞÜMÜZ RAHİME KÖYLÜ’YE RAHMET VE DUÂ

GAZİ GÖNÜLDAŞIMIZ VE BÜYÜĞÜMÜZ RAHİME KÖYLÜ’YE RAHMET VE DUÂ

Bu yılın Eylül ayında zindan hayatının 20. Yılını tamamlayacak olan gönüldaşımız Eyüp Ethem Köylü’nün annesi Rahime Köylü 8 Temmuz 2015 Çarşamba günü, Ramazan ayının 21-22. Gecesinde saat 22:19’da vefat etti.

Yaklaşık 1,5 senedir tedavi gördüğü hastalığın nüksetmesiyle ağırlaşan Rahime annemizin vefatının ardından cenazesi ve defin töreni, Bolu F Tipi Cezaevi’nde kalmakta olan oğlu Eyüp Ethem Köylü’nün katılabilmesi için Cuma Namazı’na ertelendi.

Gönüldaşımız Ethem Köylü, gerek yakınlarının, gerekse Avukatı Güven Yılmaz’ın çabaları ile Bolu Cezaevi Savcılığı’ndan alınan izinle cenazeye katıldı.

Cenazenin kaldırılacağı Gaziosmanpaşa Dörtyol Camiî’inde yoğun güvenlik önlemleri altında hazır bulunan Ethem Köylü, bir İBDA gazisi olan annesinin cenaze namazını, gönüldaş ve akrabalarıyla omuz omuza kıldı.

Cenaze namazının ardından Teşrik Tekbirleri ile omuzlanarak cenaze arabasına konulan Rahime Köylü’nün Başyücelik Devleti Bayrağı sarılı olan tabutu, ikâmet ettiği evin önüne “duâ ve helâllik” almak için getirildi.

Büyük bir kalabalığın katıldığı “duâ ve helâlleşme”nin ardından Rahime Köylü’nün naşı, gönüldaşlarımızın açtığı Gökmavi Kelime-i Tevhid ve Başyücelik Devleti Bayrağı öncülüğünde, Teşrik Tekbirleri ve Salavâtlar eşliğinde yürüyüşle defnedileceği Taşlıtarla kabristanına götürüldü. 2001 yılında vefat eden eşi-gönüldaşı Kazım Köylü’nün kabrine defni sırasında, mahalle sakinlerinin de katılımı, kalabalığı arttırdı.

Annesini kabre koyan Kahraman gönüldaşlarımızdan Ethem Köylü’nün metânetli duruşu gün boyunca dikkat çekti.

Eyüp Ethem Köylü, duâlarla yapılan defin işlemlerinin ardından taziyeleri kabul etmek için annesinin evine cezaevi arabası eşliğinde götürüldü. Başta gönüldaş ve akrabaları ve kendi mahalle sakinleri olmak üzere, çevre mahallelerden de gelen kalabalıkla izdihamın yaşandığı evin önünde güçlükle hareket eden gönüldaşımıza, bu süreçte Adımlar kadrosundan görevli gönüldaşları sürekli eşlik etti.

Üç saati aşan bir yoğunluğun ardından dinlenme fırsatı bulan gönüldaşımızla kısa bir röportaj da gerçekleştirdik. Söz konusu röportajı ilerleyen günlerde yayınlayacağız.

Gönüldaşımıza verilen kısıtlı iznin dolması gerekçesiyle, Eyüp Ethem Köylü tekbirler eşliğinde ring aracına bindirilerek, hukuksuz bir şekilde tutulduğu Bolu F Tipi Cezaevi’ne gösteren görevli subaylar eşliğinde geri götürüldü.

Gönüldaşımız, büyüğümüz ve bir çok eylemimizde yer alarak gazâ ettiğine herkes gibi şâhid olduğumuz Rahime Köylü’ye Allah’tan rahmet diliyor, başta evlâdı Eyüp Ethem Köylü ve bağlısı olduğu Kumandanımız Salih Mirzabeyoğlu olmak üzere bütün gönüldaşlarımıza ve yakınlarına Allah’tan sabır diliyoruz…

Şehidlik şuuruyla yaşayan ve evlâtlarını yaşatan Rahime Köylü annemiz şehiddir inşallah!

 

ADIMLAR Dergisi

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: