ALMANYA-HESSEN: MÜLTECİ YURDUNDA YANGIN

ALMANYA-HESSEN: MÜLTECİ YURDUNDA YANGIN

Cuma gecesi Almanya Hessen bölgesinde bulunan Heppenheim kentinde bir Mülteci yurdu yakıldı. Çıkan yangında bir çok insan yaralanırken, bir tânesi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
Yangının, yurdun giriş kapısında başladığını, ama henüz nedeninin tam belirlenemediği bildirildi.

Üç katlı mülteci yurdunda Eritre, Irak, Somali, Suriye ve başka ülkelerden olmak üzere 60’tan fazla insan ikamet ediyordu.

Yangın çıkar çıkmaz mültecilerden biri camdan atlayıp hafif yara alırken, diğerleri de hafif duman zehirlenmesinden etkilendi.

İtfaiyenin gecikmeli de olsa müdahalesi sonucu büyümesi önlenen yangında, ağır yaralı olan mültecinin hayati tehlikesi devam ediyor.

Polis ve savcılık yangının nedenini soruşturmaya almış durumda. Fakat aşırı sağcılar tarafından gerçekleştiğine dair şüpheler yoğunlukta.
Çünkü haftalardır yoğunlaşan mülteci gündemi dolayısıyla aşırı sağcı grupların saldırı tehdidleri artarak devam ediyordu.

En son Kuzey Festfalya’nin Witten ve Aşağı Saksonya eyaletinde ki Salzhemmendorf şehirlerinde Mülteci yurduna saldırılar gerçekleşmişti.
Fakat bugüne kadar bütün saldırılar içinde hiçbir mülteci ciddi bir yara almamıştı.

Farklı eyaletlerde gerçekleşen ve yoğunlaşan saldırılar olayların ciddiyetini gittikçe arttırıyor ve yetkililer söz konusu saldırıların Almanya çapında yayılmasından korkulduğunu açıklıyor.

Avrupa’nın neticelerini kestirmekte zorlandığı, binlercesini görmezlikten gelerek Akdeniz kıyılarında boğduğu, fakat yine de bir türlü durduramadığı bu “mülteci akını”nın neredeyse Avrupa ülkelerinin demografik yapısını değiştirecek bir çapa ereceği günlerdeyiz.

Takip etmeye devam ediyoruz.

ADIMLAR AVRUPA – Nihan ÖZTÜRK

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: