KOZA İPEK GRUBU’NUN ŞİRKETLERİNDEN ÜÇÜNE KAYYUM OLARAK AV. HASAN ÖLÇER ATANDI

KOZA İPEK GRUBU’NUN ŞİRKETLERİNDEN ÜÇÜNE KAYYUM OLARAK AV. HASAN ÖLÇER ATANDI

Terör Örgütü kapsamında el konulan Koza İpek Grubu’nun şirketleri kayyuma devredilirken, atanan kayyumlardan birinin Kıvam Hukuk Bürosu Başkanı, Sayın Av. Hasan Ölçer olduğu bugün basına yansıdı.

Hürriyet gazetesinin kendisiyle görüştüğü Sayın Ölçer, kayyum olarak yapılan atamanın Savcı’nın talebi üzerine gerçekleştiğini ve talebi kabul eden mahkeme kararından da dün akşam haberdar olduğunu söyledi.

Av. Ölçer’in, kayyum ataması yapılan şirket sayısının 22 olduğunu, ortalama her bir şirkette 2-3 kişinin görevlendirildiğini ifâde ettiği haberde, Sayın Ölçer’in atandığı şirketler ise ATP Koxa Gıda Tarım ve Hayvancılık AŞ, ATP İnşaat ve Ticaret AŞ ile Koza İpek Basın ve Basın Sanayi Ticaret AŞ olduğu bilgileri yer alıyor.

Hürriyet’in haberi şu şekilde devam ediyor:

Yetki ve sorumluluk kayyumda

Ölçer, kayyum olarak atandıkları şirketlerdeki üst yöneticilerin, görevlerine devam edip etmeyecekleri yönündeki soruya “O konuda henüz bir şey yok. Tüm yetki ve sorumluluk kayyumda… Benim atandığım şirketlerde medya şirketleri yok” dedi.

Bizler emanetçiyiz

Av. Ölçer, kayyum olarak sorumluluklarının büyük olduğunu, önemli bir yükün altına girdiklerini ifade ederek, her şeyin şeffaf olacağını söyleyerek şunu ekledi: “Bizler emanetçiyiz”.

 

HUKUK HERKESE LAZIM!

Terör Örgütü’nün medya ayağı olmakla suçlanan Kanaltürk Televizyonu ise, Hürriyet’in bu haberini aynen alıp takdim etmiş:

“Koza İpek Grubu’na atanan kayyumlardan birine İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu’nun yanı sıra Çakal Carlos olarak bilinen İlıch Ramirez Sanchez’in de avukatı olan Hasan Ölçer’in, gruba bağlı 3 şirkete atandığı öğrenildi.”

Sayın Salih Mirzabeyoğlu’nu, hiçbir yasadışı faaliyeti olmadığı hâlde cemaatine mensup polislerle gözaltına alıp, işkence yapan ve tutuklayan bu zümre, bugün “İBDA-C Lideri” yaftalamasıyla avukatı Sayın Hasan Ölçer üzerinden Mirzabeyoğlu’na saldırıyor.

Sayın Salih Mirzabeyoğlu terörist değildir!

Çakal Carlos da terörist değildir!

Şimdi bu yasadışı zümrenin televizyonlara çıkan yorumcuları “hukuk herkese lazım!” diyerek uğradıkları muameleden şikâyet ediyorlar.

Yıllardır her kesimden insanımıza yaptıkları muameleler karşısında söylediklerimizi, şimdi dönüp kendileri televizyon ve gazetelerde tekrar ediyorlar:

“Sizin de başınıza gelebilir”, “hukuk herkese lâzım”

Hukuksuzlukları herkese uygulamaktan hayâ etmediniz, şimdi de sıra sizde.

Bundan sonra bu “hukuksuzluklar”la karşılaşacak bir “kişi” kaldı…

Söz konusu cemaat tarafından ortaya konulan söylem, halâ içinde bulundukları durumu anlamadıklarının bir göstergesidir.

Bugün, Terör Örgütü üyeliği ile yargılananın mallarına el konulmakta.

Tıpkı geçmişte sizin yaptığınız uygulamalarda olduğu gibi.

Sayın Ölçer’in kayyum olarak atanması ile ilgili sorulara, âdil bir yaklaşım sergileyerek, aldığı sorumluluğun şuurunda olduğunu ve kendisini bir emanetçi olarak gördüğünü vurgulaması karşısında, hukuk ve adalet tanımaz yorumlarla Ölçer’e ve onun şahsında Salih Mirzabeyoğlu’na saldırılması tam da yasadışı bir Terör Örgütü dili olarak dikkat çekmekte…

Üstelik Sayın Hasan Ölçer, Salih Mirzabeyoğlu’nun ve Çakal Carlos’un avukatı olduğundan değil, adalet anlayışına ve dürüstlüğüne güvenildiğinden, emanete ihânet etmeyeceği bilindiğinden dolayı atanmıştır.

Onu tanıyan herkes, bu vasıflarını bilir.

Kendisine sorumluluk olarak verilen şirketlerin başına kayyum olarak geçip bu anlayışını sergilediğinde, bunu siz de göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: