“SOSYAL MEDYA”DA DİKKAT ÇEKENLER: SEÇİM SONUCU DEĞERLENDİRMELERİ

“SOSYAL MEDYA”DA DİKKAT ÇEKENLER: SEÇİM SONUCU DEĞERLENDİRMELERİ

ADIMLAR olarak, “sosyal medya gerçekliği” içerisinde ifâde edilen bir takım hakikatleri, kaybolup gitmesine izin vermemek adına, internet sitemizde yayınlayacağız.

Okunmaya değer gördüğümüz müsbet yazı ve yorumları, tek veya birçok değerlendirmeleri paylaşarak,  yazarlarının “sosyal medya”daki ismiyle dikkatlerinize sunuyoruz.

Bu çerçevede, sayın Adnan Demir’in, 1 Kasım seçimleri sonrasında yaptığı değerlendirmesi…

ADIMLAR Dergisi

 

SEÇİM SONUCU DEĞERLENDİRMELERİ

Oyunu hangi partiye vermiş olursa olsun, çıkan tabloyu değerlendirenlerin çeşitli gerekçeleri var. Genel kanaat, tablodan memnun. Bu memnun oluşta birkaç faktör var. Belki en başta zikredilmesi gereken faktör ekonomik kaygılarla ilgili olan. Çünkü AKP dışındaki diğer partilerin ekonomi konusunda başarı sağlayamayacakları yönünde genel bir kanaat hakim. Diğer kaygı iç savaş tehdidi, şimdi bu riskin azaldığını düşünenlerin sayısı çok fazla. Dış politikada yapılan yanlışları, bu saydığım sebepler bastırıyor. Yoksa dış politikadaki başarısızlığın hemen herkes farkında. Bu söylediklerim oluşturulan algılarla ilgili olan kısmı. Oysa kimse meseleyi bir ideoljik ve fikri değerlendirmeye dayandırmış değil.

Şimdi müslümanlar açısından bir perspektif açmaya çalışayım; BU Amerikan düzeniyle derdi olmayan müslümancıkların açısından her şey güllük gülistanlık. Çünkü, bu düzen kimseye dini sorumluluklar yüklemiyor, nefsler gayet emniyette… Hırsızlık, yolsuzluk, içki, kumar, fuhuş, serbest ve normalleşmiş. Yeterki çark dönsün. Peki bu Amerikan düzeniyle derdi olanlar açısından nasıl değerlendirildi dersiniz? Orda da mazeretler çoktan hazırlanmıştı zaten. Parti bir vasıta olarak kullanılacak, bir takım edinimler kazanılacak. Peki nedir bu olmasını umdukları kazanımlar…

Bu kazanımlar denen şey esas hedefe giderken lazım olacak şeyler…. Bu konuda bir stratejisi olan varsa bekleyip görücez. Fakat bu söylem altında düzene ram olan çokça örnekler gördü bu ülke evlatları…

HERKES AYAĞINI DENK ALSIN.

Adnan DEMİR

https://www.facebook.com/GOLOLURSA

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: