İSLAM DEVLETİ VİDEO YAYINLADI: SIRA AMERİKADA. HEDEF, TİMES MEYDANI!

İSLAM DEVLETİ VİDEO YAYINLADI: SIRA AMERİKADA. HEDEF, TİMES MEYDANI!

İslâm Devleti (IŞİD), sosyal medya üzerinden yayınladığı video’da Terör Örgütü Amerika’nın New York kentindeki Times Meydanı’nı hedef alacağını açıkladı.

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenledikleri operasyonunun ardından, İslâm Devleti’nin bir diğer terörist coğrafya Amerika’yı hedef alacağını duyurması, örgüt liderlerini ve sempatizanlarını korkuya sevketti. Bu çerçevede Obama, Newyork polis departmanı, Newyork Belediye Başkanı çeşitli açıklamalar yaparken, terör örgütünün istihbarat teşkilâtı NSA, CIA ve FBI teyakkuza geçti.

İslâm Devleti’nin gayet profesyonelce hazırlandığı anlaşılan ve Fransızca marş eşliğinde sunulan 27 saniyelik bu kısa videosunda bir mücâhidin fedâ eylemi öncesi namaz kılması, bomba hazırlaması ve kuşandığı bombalarla Times Meydanı’nda dolaşması görülüyor. Videonun son sahnesinde ise, tuttuğu bomba düzeneğinin pimini çekmek üzere olan mücahidin elleri dikkat çekiyor.

İslâm Devleti’nin özellikle son dönemde Irak ve Suriye’de yürüttüğü direnişi sınır ötesine taşıyıp, işgâlci ülkelerde düzenlenecek terör operasyonlarına ağırlık vermesi dikkat çekiyor.

/wp-content/uploads/2015/11/ISIS-threatens-NYC-in-new-propaganda-video.mp4

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: