TALİBAN BÜYÜK BİR MEMNUNİYET İÇERİSİNDE: ORTAK DÜŞMAN FRANSA HAKETTİ!

TALİBAN BÜYÜK BİR MEMNUNİYET İÇERİSİNDE: ORTAK DÜŞMAN FRANSA HAKETTİ!

İslâm Devleti’nin, Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlediği saldırı ile ilgili Afganistan’da, Haçlı-NATO Koalisyonu’na karşı İstiklâl Mücâdelesi vermekte olan Taliban Mücahid Kuvvetleri’nden resmi bir açıklama geldi.

Büyük Doğu coğrafyasında İşgâle karşı savaşanların Ortak İşgâlci Düşman karşısındaki tabiî müttefiklik durumuna misâl olacak bu açıklamada Taliban, saldırıyı büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını ifâde etti. Taliban, söz konusu açıklamasında, bu eylemin Fransa’nın Afganistan, Irak, Suriye ve Libya’daki sömürgeci politikasının bir sonucu olduğuna dikkat çekti.

Taliban’ın Peştuca yayın yapan resmi sitesinden yayınlanan Paris Saldırısı’nı tebrik eden mesajda, “20. ve hatta 21. Yüzyılda da devam eden İslâm ülkelerinin işgali sürecinde, Fransa’nın Müslümanlara bomba yağdırdığı ve onlara siyasi ve ekonomik sorunlar çıkardığı” da vurgulandı.

Fransa’nın son on yıldır Afganistan’ı, Irak’ı, Libya’yı ve Suriye’yi işgal ederek sömürgeci çıkarlarının peşinden gittiği kaydedilen açıklamada, ayrıca söz konusu ülkelerde yapılan katliamlar, işkenceler, sürgünler ve yağmalanan kaynaklardan da bahsedildi.

“Paris saldırılarının Afganlar ve Afganistanla hiçbir alakası olmasa da” şeklinde devam eden açıklamada, Fransa’nın Afganistan’daki işgâli nedeniyle hoş karşılandığı ifâde edildi.

Taliban, Ocak ayında gerçekleşen Charlie Hebdo saldırılarını da överek “adaletin yerini buldu” açıklamasını yapmıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: