TÜRKMENLERİN BAŞINA GELEN TESADÜF DEĞİL

TÜRKMENLERİN BAŞINA GELEN TESADÜF DEĞİL

Türkmenlerin başına gelen tesadüf değil.
Tükmenler bugün yaşadıkları ihaneti Kerkük’te de yaşadılar.
Tarihi Türkmen şehri olan Kerkük şu an Barzani’nin elinde ve Irak’ın Kuzeyinde kurulan yasa dışı yapılanmanın sözde başkenti kabul ediliyor.
Amerikancı etnik yapı Irak işgalinde yağma bölükleriyle Kerkük’te Tapu dairelerini talan ederken, Hükümet Peşmergeyle işbirliği halindeydi.
Yine orada tüm guruplar silahlandırılırken özellikle Sünni Türkmenlere bir mermi dahi verilmedi ve sahip çıkıcı hiçbir tavır segilenmedi.
2003 işgalinde Amerika’ya karşı en şiddetli direniş Ehli Sünnet Türkmenlerin yaşadıkları bölgelerde verilmişti..
TELAFER bu bölgelerin başında gelmekte. Direnişin enşiddetli olduğu iki şehir vardı -ki, şu anda da öyle-, FELLUCE ve TELAFER…
Şİİ ve Kürt şövenistlerin işgalci düşmanla birlikte yaptıkları saldırılara ve kahbeliklere Araplarla Türkmenler vatanlarını beraber savundular halen de savunmaya devam etmekteler.
Amerika Irak’ta yaşadığı bu tecrübeden dolayı Suriye’de Türkmenleri AKP Hükümetleri eliyle Araplara düşman bir konumda tuttu. Aslında bazı Türkmen liderleri buna karşı çıktılar ama AKP’nin Türkmenler içinde desteklediği guruplar daha baskın olduğu için bunda pek etkili olmadılar. Etkili olamamanın başka bir sebebi de bugüne kadar Türkmenlerin Esat Karşıtı Araplar kadar ciddi olarak bu savaşın içinde yer almamalarıydı.
Saddam rejiminin bürokrasisi de çoğunluk olarak Türkmenlerden oluşurdu.
Şu an Irak direnişinin Liderlerinden İZZET İBRAHİM de MUSUL’lu olup, bir tarafıyla Türkmendir. Irak Ordusu’nun en seçkin birliği olan ve sonradan adı Saddam tarafından SELAHATTİN EYYÜBİ BİRLİKLERİ’ne dönüştürülen CUMHURİYET MUHAFIZLARI’nın da önemli bir bölümü Sünni Türkmenlerden oluşmaktaydı.
Ehli Sünnet Türkmenler bu yapılarından dolayı Amerika’nın isteği doğrultusunda Hükümetler aracılığıyla hep silahsız olarak tutulmuş ve umumi olarak da Etnik Kürtçülüğe ve Şii şövenizmine yem yapılmıştır.
Bölge de Şii Türkmenlerin yaşadığı pek bir sorun yoktur, çünkü Şİİ politikalar onları silahlandırarak ve bizzat Şii Hükümet her türlü desteği sağlayarak korumaktadır.
Şu an Bayır Bucak Türkmenlerinin yaşadığı Trajedi, Kerkük Türkmenlerinkinden farklı değildir.
AKP hükümetleri onları Amerikan politikalarına uygun bir noktada tutarak bugünlere getirdi . Şuan Türkmenlerin yaşadığı felaket tesadüfi değildir; AKP’nin “stratejik ortağı” Amerika ile Rusya’nın vardıkları anlaşmanın neticesidir. Türkmenlerin yaşadığı bölgenin tamamı veya bir bölümü yapılan anlaşma gereği yeni oluşturulacak NUSAYRİ devletinin sınırları içinde kabul ediliyor. AKP hükümetinin de katıldığı VİYANA toplantılarında bunların hepsi karara bağlandı.
Artık, gözü açılmayanın gözü kör olsun;
Bu BOP’çuların Amerikan politikalarının uygulanması için yapamacakları kötülük , ihanet yok.
Bunlar her şeyi yapabilecek tıynette insanlar.

***

Türk’ün Allah’tan başka Dostu Yoktur!
Allah adamlarını ve Allah yoluna baş koyanları dost edinmeyen Türk de TÜRK değildir.
Artık Türkmenler Okyanus ötesindeki Düşmanın buradaki “stratejik ortaklarını” “hami”, “dost” edinmekten vazgeçip, yanıbaşındaki Allah adamlarını ve O’nun yoluna baş koyanları dost edinmeli.

***

“AH”lara TÜRKMENLERİN Kİ DE EKLENDİ… AKP’nin dosya kabarıyor..
Hiçbir zaman ADAM yerine koymadıkları Türkmenleri Amerikan politikaları doğrultusunda göz göre göre yem ettiler. Ne Irak’ta ne de Suriye’de Türkmenler hiçbir hükümet için gerçekten önemli olmadı. Adı var kendi yok durumundadır;ve, siyaset sahnesinde “etkisiz” elemandan başka bir hüviyeti yoktur. Bu gerçek AKP hükümetleri boyunca da hiç değişmedi; Türkmenler sadece Türkiye’ye samimi ve müsbet bakışı istismar edilen sofradaki bir meze oldu herzaman. Türkiye’den başka başvuracakları kapı olmadığından bu durumları hep aleyhlerine işledi.
Başından beri Türkmenlerin güçlenmesini hükümet engelledi. Bakmayın siz dökdükleri timsah gözyaşlarına. Şuanda da çok PİS bir oyun oynuyorlar.
Batı askeri gücü tüm unsurlarıyla hem Irak’ta hem de Suriye de çok büyük bir ARAP katliamı yapma hazırlığı içinde. Yapılan hazırlık belkide bugüne kadar yapılanların toplamından daha fazla. Türk Kamuoyunun dikkatini Türkmenler üzerine yoğunlaştırarak bu katliama Anadoludan gelmesi muhtemel tepkiyi önleme gayreti içindeler.
Fakat düşündükleri gibi olmayacak inşallah. Bölgede oluşan yeni şartlar sahada bulunan unsurları yeni ittifaklara zorluyor.
Şuan İslam devleti başta olmak üzere hemen hemen her grubun düşmanı ortaklaşıyor. Türkmenler adına burada, İslam Devletine atıp tutanlar veya diğer örgütler aleyhine kampanya yürütenler, Türkmenlerin AKP’nin değil, bölgedeki iç dinamiklerin yardımına muhtaç olduğunu göremiyorlar.
Türkmenlerin Amerikan planı doğrultusunda Akp’nin dolmuşuyla Esat’a karşı ayaklanmaları bile hataydı. Çünkü bir ayaklanmayı sürdürebilecek insan ve silah kaynaklarından mahrumlardı. Bir nevi Hükümet zorladı onları ayaklanmaya.. Mülteci olarak herkese kapılar açıldığı halde Türkmenlere niçin açılmadı ve onlar niçin Esat’ın uçakları altında bırakıldı.?
Esat’a karşı ayaklanmanın temel dinamiği Suriye’de Türkmenler değil,,Arap’lardır. Bu bilinmesine rağmen Türkmenler Esat’a karşı Ayaklanırken aynı anda Arap temel dinamiğine de “selefi-melefi” denilerek düşman edildi. Madem Yönetime Karşı ayaklandın, asıl ayaklananlara niçin düşmanlık yapıyorsun? Bu husus Türkmenlerin kendi iradelerinden ziyade, hükümetin zorlamasıyla oluşmuştur.
Bugün gelinen noktada bence nasıl bir pisliğe bulaştırıldığının farkında olan Türkmenler için iki tercih var;
Ya Arap Gücüne katılmak; Ya da Esat’la anlaşmak..
Çünkü Uluslararası konjektür açısından da ,AKP’nin gerçek niyeti açısından da, hükümetin oraya fiili müdahale şansı ve imkanı yok.
Amerika ve Rusya’nın aralarında yaptıkları anlaşmanın bir gereği olarak Türkmenler Rus gücünün insafına bırakıldı. Aslına bakılırsa Filistin direnişine yapılan ihanetin bir benzeri şu an Türkmenlere yapılıyor.
Yardım konusu daha bir feci… Hükümet oraya MAKARNADAN başka bir şey göndermedi; zaten istesede gönderemezdi. Çünkü Mevcut uluslararası politikalar buna izin vermez.
Yardım konusuna inanmayanlar ADIMLAR’DA “yaşayan şehit” başlığıyla yayınlanan bir Türkmen Genciyle yapılmış röportaj var isterlerse onu tekrar gözden geçirebilirler.
Bunlar yanlış politikaların ortaya çıkardığı vahim sonuçlar değil, şuurlu bir ihanetin neticeleridir.
Bundan sonra bakalım nasılyürütecekler hainlikleri…
Allah, başta Türkmenler olmak üzere İslam Milleti’nin tüm unsurlarının yardımcısı olsun.

Kaynak: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010126000998&fref=nf

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: