BELÇİKA KORKUSUNDAN MÜSLÜMANLARA SALDIRIYOR

BELÇİKA KORKUSUNDAN MÜSLÜMANLARA SALDIRIYOR

Belçika’da İslâm korkusu artık bir histeri krizi hâlini almış durumda.

Bu çerçevede dün akşam Brüksel’de, “özel kuvvetler”in gerçekleştirdiği bir dizi operasyonla Müslümanların ikâmet ettikleri evlere terör ve tedhiş uygulandı. Helikopterler eşliğinde ve 19 noktada gerçekleştirilen bu saldırılarda, caddeler tamamen kapatılırken çatılara keskin nişancılar yerleştirildiği görüldü.

Belçika haber ajanslarının aktardığına göre saldırıların dün akşam yaşanmasına rağmen, Müslümanlara karşı düzenlenen bu saldırılarla ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı, fakat Paris operasyonunun bir numaralı aranan şüphelisi Salih Abdullah’ın, tutuklanan 16 şüphelinin arasında olmadığı ifâde ediliyor.

Başkent Brüksel’de ve Sanayi Şehri Charleroi’de yapılan saldrılardaki ev aramalarında, ne bir silaha, nede bir patlayıcı maddeye rastlanmadığı ve bulunmadığı gelen diğer bilgiler arasında.

Belçika polisinin ve Avrupa’da yaşayan bütün Müslümanları hedef alan bu terörü karşısında, 16 Müslümanın neden tutuklandığına dair bir açıklama bekliyoruz!

Bu hadiselerin yanı sıra, Brüksel’de sebebi açıklanmayan ve Belçika ve Alman polisini tedirgin eden bir saldırı gerçekleşti. Belçika’nın Molebbeek bölgesindeki olayda, polisinin konuşlandığı bölgeye arabasını süren bir şahıs, polisin ateş edip yaralamasına rağmen kurtulmayı başardı. Saldırıyı düzenleyen kişinin Almanya sınırına doğru gittiği ve firarda olduğu belirtiliyor.

Gelişmeleri aktaracağız.

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: