TALİBAN’IN “ŞEHÂDET ARAYAN MÜCAHİDLER”İNDEN GIPTA ETTİREN OPERASYON: NATO VATANDAN BÖYLE KOVULUR!

TALİBAN’IN “ŞEHÂDET ARAYAN MÜCAHİDLER”İNDEN GIPTA ETTİREN OPERASYON: NATO VATANDAN BÖYLE KOVULUR!

TALİBAN’IN “ŞEHÂDET ARAYAN MÜCAHİDLER”İNDEN GIPTA ETTİREN OPERASYON
HAÇLI TERÖR ÖRGÜTÜ NATO VATANDAN BÖYLE KOVULUR!

Afganistan Mücahid Silahlı Kuvvetleri (TALİBAN), Kandahar’da Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO tarafından da kullanılan hava üssüne düzenlenen büyük operasyon ile alâkalı resmi sitesinde bir rapor yayınladı.

İncanews internet sitesi tarafından tercüme edilen rapora bildirildiğine göre, saldırıda 250 kadar yerli ve yabancı teröristin öldürüldü ve 30 zırhlı araç ve uçak tahrip edildi. Taliban açıklamasında, bu operasyon ile düşmana ‘hiç bir yerde güvende değilsiniz’ mesajının verildiğini  vurguladı.

Taliban’ın “Şehâdet Arayan Mücâhidler” olarak tesmiye ettiği fedâî mücahidlerin teröristlere karşı operasyon yapmadan önce yaptıkları hazırlıkları gösteren bir video da Taliban tarafından yayınlandı. Yayınlanan videoda Teröristbaşı Obama başta olmak üzere, bütün NATO’cu işgâl güçlerinin vatanlarından defolmaları uyarısında bulunan mücahidler, yakında gerçekleştirecekleri Kandahar operasyonunun da müjdesini veriyorlar.

Videoda beyaz kıyafetler eşliğinde Kelime-i Tevhid Bayrağı’nın önünde yapılan konuşmanın ardından Fedâî Mücahidler, Kandahar’daki kontrol noktalarından kolaylıkla geçebilecekleri “İşbirlikçi Afgan askerleri”nin üniformalarıyla fotoğraf çektiriyorlar. Ayrıva Mücahidlerin, bu tarihî operasyon öncesinde İşgâl Üssü hâline getirilmiş Kandahar Havaalanı’nın krokisi üzerinde çalıştıkları da görünüyor.

Afganistan’da 2001 Ekim ayından beri Amerika’nın başını çektiği İşgalci Terör Örgütü NATO karşısında Kurtuluş Mücadelesi veren Taliban Mücahidlerinin operasyonları Kandahar’la sınırlı değil.

 

İşgalci İspanyollar da cezalandırıldı

Dün, Afganistan’ın başkenti Kabil’de, işgâlci İspanya’nın Büyükelçiliği yakınında bulunan ve Haçlı istihbarat elemanları ile yağmacı “iş adamları”nın kaldığı belirtilen bir otele düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıda resmi açıklamalara göre ikisi İspanyol, 7 kişi telef edilirken, biri bombalı araçla olmak üzere, 4 Taliban mücahidi de düzenledikleri bu fedâ eyleminde şehîd oldu. Saldırıyı üstlenen Taliban’ın sözcüsü Zabiullah Mücahed, Kabil’in Şirpur bölgesinde işgalcilerin kaldıkları bir otele düzenledikleri saldırıda ölü sayısının onlarca olduğunu ve bunun gizlendiğini belirtti.

 

Şehâdet Arayan Mücâhidler

Aşağıda, Şehâdet Arayan Mücâhidler tarafından Kandahar’da gerçekleşen ve “Haçlı Terör Örgütü NATO, vatandan böyle kovulur!” dedirten tarihî eylemin, Taliban Mücahid Kuvvetlerince hazırlanan raporunu okuyacaksınız. Allah bu Din-Millet-Vatan Mücahidi fedâîlerin şehâdetlerini kabul etsin!

ADIMLAR Fikir, Kültür, Siyaset Plâtformu

/wp-content/uploads/2015/12/taliban_mucaheed_kandahar_2.mp4

afganistan-taliban-10 afganistan-taliban-11 afganistan-taliban-15 afganistan-taliban-16 afganistan-taliban-17

af3 (1)

Kandahar ISAF Compound 06 trtworld-gallery-fid-38890-trt-world

Afghan National Army (ANA) soldiers stand guard in front of a shop burned during the Taliban attack on Kandahar Airport in Kandahar, December 9, 2015. REUTERS/ Stringer

 

Afganistan İslam Emirliği’nin Kandahar raporu:

Kandahar’daki şehadet operasyonu yaklaşık 29 saat sürmüş olup 250 kadar yabancı işgalci ve ücretli uşak gücün etkisiz hale getirilmesi, onlarcasının yaralanması 30 Zırhlı Personel Taşıyıcı’nın(APC) ve uçakların tahrip edilmesi ile sona ermiştir. Rabbimize hamdolsun!

 

Operasyonun Başlangıcı

Hicri 26 Sefer 1437 ( 9 Aralık 2015) günü, muzaffer “AZM” seferi çerçevesinde İslam Emirliği’nin 9 şehadet birimi Kandahar hava üssüne başarılı bir operasyonda bulunmuştur.

 

Operasyonun Hedefi

Operasyonun hedefi yabancı güçlerin ve paralı uşaklarının müşterek askeri hava üssü, “Qate Mamoryat” yabancı güçlerin komuta merkezi, 205 ANA (Afgan Silahlı Kuvvetleri) Birliği komuta merkezi, 404 Polis Maiwand bölgesi komuta merkezi, Sınır polisi 3.ncü bölge komuta merkezi ve askeri havalimanı içinde konuşlanmış ve ANA ile polis kuvvetlerine ait 120’den fazla ev ve misafirhane.

 

Plan, Uygulama Ve Düşman Kayıpları

Şehadet arayan mücahidler 3 gruba ayrıldılar: AbdulVaris tarafından yönetilen Seyyidnâ Ebu Bekir (RA) grubu, Molla Abdul Rahman tarafından yönetilen Seyyidnâ Ömar (RA) ve Molla Sıddikullah tarafından yönetilen Seyyidnâ Osman (RA) grubu.

Kahraman şehadet sevdalısı Abdul Varis ve yardımcıları Hafız Suheyb, Molla Osman, Hafız Madani tarafından yönetilen ilk grup yabancı işgalcilerin ve paralı uşaklarının bulunduğu barakalara ulaşıp yemekhanedeki yabancıları hedef almakla görevlendirildi.

Grup RPG-7 , PKM, Bombaatar, AK-47, el bombaları, büyük miktarda mühimmat ve yanıcı madde ile donanmış olup bununla hedefe kolaylıkla ve yakalanmadan ulaşmak , düşmanı kısa mesafeden hedefe almak ve tüm bunlar olurken merkez karargâh ile sabit bir biçimde iletişimde kalmak hedeflenmiştir.

Mezkur grup 21 saat boyunca yiğitçe düşmana karşı savaşmış ve operasyon sırasında “66 işgalci öldürdük ve çoğunun cesetleri ayaklarımızın dibinde” şeklinde anons geçmişlerdir. Şehadete kavuşmadan önce -Allah şehadetlerini kabul etsin- düşman barakalarını, araçlarını ve uçaklarını yanıcı maddeleriyle ateşe vermişlerdir.

Cesur şehadet sevdalısı Molla Abdul Rahman ve yardımcıları Muhammadi ve Hafız İmran tarafından yönetilen ikinci grup, işgalciler ve onların kuklalarının kullandığı spor salonu ile düşman kuvvetlerinin kullanması için hava üssüne inşa edilen pazara ulaşmakla görevlendirildiler.

Grup RPG7, PKM, bombaatar, AK-47, el bombaları ve büyük miktarda mühimmat yanında yanıcı maddelerle donanmış olup Allah Subhane ve Teâlâ’nın yardım ve inayeti ile hedefine ulaşmayı başarmış ve düşmana yakın mesafeden angaje olup, düşmana ve düşmanın destek birliklerine karşı 29 saat boyunca şehit düşene kadar -Allah onları kabul etsin- savaşmışlardır.

Operasyon boyunca merkezi karargah ile iletişimde kalan grup operasyon sırasında “Pazarda, 20’nin üzerinde düşman ve yerel işbirlikçi telef ettik, spor salonunu, APC’leri, dükkanları ve düşman araçlarını yanıcı maddelerle yaktık!” şeklinde rapor vermiştir.

Yiğit savaşçı ve şehadet aşığı Molla Sıddıkullah ve yardımcısı Abbas tarafından yönetilen üçüncü grup, Hava Kuvvetleri komutanı Gulalai’nin ofisine ulaşmak ve pazarda çarpışan ikinci grubu korumakla görevlendirilmiştir.

RPG, taarruz tüfekleri ve el bombaları ile teçhiz edilen grup başarılı bir şekilde hedefine ulaşmış ve şehadete kavuşmadan önce -Allah şehadetlerini kabul etsin- 20 saat boyunca yiğitçe cihad etmişlerdir.

Üçüncü grup da merkezi karargah ile tüm operasyon boyunca sabit bir iletişimde kalıp “komutanın ofisinde 44 uşak öldürüldü” şeklinde bilgi raporu iletmişlerdir.

 

Fiyasko Düşman Teşebbüsleri: Kimyasal gaz ve fosfor bombası kullanıldı

Her zaman olduğu gibi düşman bütün illegal teşebbüslere başvurup kimyasal gaz ve fosfor bombası kullansa da, Âlemlerin Rabbi’ne sonsuz hamd olsun ki, mücahidler anti-zehir maddeler ve gaz maskelerini kullanarak bundan kurtuldular. Elhamdulillah.

Dahası düşman şehadet arayan mücahidlerin Urduca konuştuğunu ileri sürse de bu asılsız iddialar mücahidler arasında geçen kısa telsiz konuşmalarının yayınlanması ile aslında hepsinin Peştu dilinde konuştuğunu göstermiş ve bu iddialara böylece karşı konulmuştur.

Bundan sonra utanması olmayan düşman 29 saat içinde mücahidlerin bastırıldığını üç kere ilan etmiş olsa da, mücahidler medya kanallarından silah seslerini yayımlamak suretiyle bu yalanı da def etmişlerdir.

 

Sonuç

Bu yılın en başarılı ve en verimli operasyonlarından biri olan bu operasyon mücahidlerin düşmanın en güvenli sığınak olarak gördüğü kamplara farkedilmeden sızabileceklerini, nerede olurlarsa olsunlar onlara ulaşabileceklerini; aşağılayıcı bir biçimde ortaya koymuş ve geride telef edilmiş 250 yabancı ve yerel işbirlikçi düşman, onlarca yaralı, yakılarak kullanılamaz hale getirilmiş 30 APC, uçaklar ve askeri yapılar kalmıştır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: