AVUKAT YILMAZ VE ARSLAN, PARİS’TE CARLOS’U ZİYARET ETTİ

AVUKAT YILMAZ VE ARSLAN, PARİS’TE CARLOS’U ZİYARET ETTİ

Hıristiyan-Yahudi Batı Emperyalizmine karşı İslâm Coğrafyası’nın bağımsızlığı ve Filistin Davası için yaptığı eylemlerle dünya çapında efsâne olan, CIA, MOSSAD başta olmak üzere Batılı istihbarat örgütlerinin “1 numaralı terörist” diyerek hedef tahtasına oturtup 20 yıl boyunca peşinde koştuğu, ancak bir türlü ele geçiremediği; bu sebeble bütün dünyada Çakal Carlos (Carlos The Jackal) ismiyle anılmaya başlayan Gönüldaş Carlos’u Türk avukatları Fransa’da ziyaret etti.

Sudan’da 1994 yılında Batılı istihbarat örgütlerinin Sudan’ın işbirlikçi istihbaratıyla kurdukları kumpas neticesinde yakalanarak Fransa’ya getirilen Carlos, 22 yıldır cezaevine tutuluyor.

Hakkında, kendi ifâdesiyle Siyonistlerin düzmece dosyaları dolayısıyla iki kere ağır müebbet cezası verilen Carlos’un türk avukatlarından Güven Yılmaz ve Ahmet Arslan, Carlos’a gerçekleştirdikleri görüşmelerinin hemen ardından, Türkiye’ye dönüşlerinde dergimizi ziyaret etti.

Carlos’u ziyaret etmek için önce Almanya’ya geçen Yılmaz ve Arslan’ı, ADIMLAR Plâtformu’nun Avrupa temsilcisi gönüldaşlarımız karşılamış ve gönüldaşımız Mustafa Fişengçi’ye misafir olmuşlardı. ADIMLAR Cephesi’nden diğer gönüldaşlarımız Nihan Öztürk ve Aytekin Kurdoğlu ile de görüşen gönüldaşlarımız, Almanya’da iki gün kaldıktan sonra, gönüldaşımız Mustafa Fişengçi’nin refakatinde Paris’teki Poissy cezaevinde Carlos’u ziyaret ettiler.

Gönüldaş Carlos ile 4 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiklerini dile getiren avukat gönüldaşlarımız, Carlos’un devrimci iradesine ve kararlılığına dikkat çekerek bize gözlemlerini aktardılar.

Son dönemde özellikle Paris’te ve Türkiye’de yaşanan hadiselerle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını ifâde eden gönüldaş avukatlarımız, “Rus uçağının düşürülmesinin tarihi bir hata olduğu”, “Türkiye’nin Amerikan politikaları doğrultusunda uyguladığı politikaları bir ân önce terk etmesi gerektiği” ve “Terör Örgütü NATO’ya üyeliğinin, bağımsızlığı önünde en büyük engel olduğu” şeklinde, Carlos’un, bizim için sürpriz olmayan sözlerini naklettiler.

Hem Carlos ve hem de İBDA Mimarı, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun avukatlığını yürüten Yılmaz ve Arslan, Carlos’un Sayın Salih Mirzabeyoğlu’na gönderdiği hediyeyi de okuyucularımız için gösterdiler. Gönüldaşlarımız, Şili’deki bir futbol kulübünün Filistin Futbol Federasyonu ile yürüttükleri ortak proje kapsamında “Filistin’le dayanışma” için hazırladıkları özel formalardan birine, Filistin Davası’nın sembol isimlerinden Carlos’un adını yazdıkları ve Gönüldaş Carlos’un çok değer verdiği söz konusu formayı, Kumandan Mirzabeyoğlu’na iletmek üzere kendilerine teslim ettiğini aktardılar. Hatırlanacağı gibi Gönüldaş Carlos, daha önce de, ilk gençlik yıllarından beri sakladığı Venezuella’nın eski gerillalarına ait Kızıl beresini de, Kumandan Mirzabeyoğlu’na hediye olarak göndermişti.

Ziyaret öncesinde Paris çevreyolundan, Carlos’un esir tutulduğu Poissy yoluna döndükleri sırada ilginç bir tevafuktan da bahseden gönüldaşlarımız, fotoğrafını çektikleri önlerindeki araçta yazan “Bolu Beyi” yazısına da dikkat çektiler..

Görüşmeleri sırasında Carlos’un, sık sık ADIMLAR’ın duruşu ve çizgisiyle alakalı müsbet düşüncelerini aktardıklarını ifâde eden gönüldaş avukatlar, Adımlar Platformu Genel Başkanı Ali Osman Zor’a bunları aktardı. Bu vesile ile yol açıcı, yol gösterici Gönüldaş Carlos’a ve havaalanından iner inmez dergimizi ziyâret edip bizi bilgilendiren Av. Güven Yılmaz ve Av. Ahmet Arslan’a teşekkür ediyoruz.

ADIMLAR Fikir, Kültür, Siyaset Plâtformu

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

IMG-20151209-WA0002 IMG-20151209-WA0003 IMG-20151209-WA0004

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: