GÖKÇE FIRAT’A HAPİS CEZASI

GÖKÇE FIRAT’A HAPİS CEZASI

Ulusal Parti Genel Başkanı ve Türk Solu Dergisi Başyazarı Gökçe FIRAT, Tayyip Erdoğan hakkında okuyucularıyla paylaştığı bir “twet” dolayısıyla hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararla, 2 sene 2 ay 7 gün hapis cezası alan Fırat, kararı, Twitter’daki hesabından duyurdu.

İstikrarlı bir şekilde Anadolu’daki Batı ve Batıcı politikaların karşısında durarak Vatan ve Millet düşmanlarına karşı, bu toprakların değerleri üzerinden, Millî bir duruş sergileyerek mücadele hayatını sürdüren Gökçe Fırat, verilen ceza ile ilgili Facebook sayfasından bir mesaj daha paylaştı.

Bölücülerin, hırsızların, Amerikancı/NATO’cuların ve her türlü melanet içerisinde bulunanların “Meclis”te dahi bulunduğu böyle bir dönemde, Gökçe Fırat’ın, Vatanı ve mensubu olduğu Millet adına, bunları eleştirdiği için ceza almasını;

Davasındaki samimi duruşuna bir nişâne olacak olan bu “ceza”yı, “fikir hürriyeti” çerçevesinde de ayrıca, kınıyoruz.

25 Mart 2015 tarihinde Adımlar Dergisi’ne düzenlenen saldırı sonrasında büyük bir dayanışma ve cesaret örneği göstererek, birçok kişi ve grubun saldırıyı korkudan ağızlarına bile alamadığı o ortamda, Şehîdimiz Ünsal Zor’un cenazesine katılan ve saldırıyı kınayan Sayın Gökçe Fırat, öncesinde, 29 Kasım 2014 tarihinde Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun “Adalet Mutlak’a” başlığı etrafında verdiği Tarihî Konferans’a da katılmış, söz konusu Konferans hakkındaki müsbet düşüncelerini de kamuoyuna deklere etmişti.

Cezanın “en yüksek sınırdan” verildiğine vurgu yapan Gökçe Fırat’ın, yoruma gerek bırakmayacak açıklıktaki mesajını aynen yayınlıyoruz.

ADIMLAR Fikir, Kültür, Siyaset Plâtformu

 

FERMAN DİKTATÖRÜN HAPİSHANELER BİZİMDİR!

TAYYİP ERDOĞAN’A HAKARETTEN

2 YIL 2 AY 7 GÜN HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDIM.

Evet…

Yolun sonuna geldik…

Belki bilmiyorsunuzdur ama Tayyip Erdoğan’la süren 6 ayrı davam var.

Bunların ilki sonuçlandı ve Başbakanlığı döneminde twit atarak hakaret ettiğim gerekçesi ile İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 2 yıl 2 ay 7 günlük hapis cezasına çarptırıldım.

Bu ceza bilinçli bir ceza. En yüksek sınırdan ceza verildi. Eğer 2 yılın altında bir ceza verilmiş olsa idi ceza ertelenecek ve hapis söz konusu olmayacaktı. Anlaşılan tepedekiler bu adamı öyle cezalandırın ki içeri girsin demişler.

Bu kararı temyize götüreceğim. Eğer Yargıtay bozarsa dava yeniden incelenecek yok eğer uygundur der de onarsa hapse gireceğim.

Diğer davalar da sanıyorum peş peşe sonuçlanacak.

Memleketimin hapishaneleri de güzeldir.

İnsan için nerede ve nasıl yaşadığı değildir önemli olan, onuruyla yaşayıp yaşamadığıdır.

Ferman diktatörün hapishaneler bizimdir.

Ama bilinsin de Türkiye diktatörün değildir, bizimdir!

 

12376704_10153256475410823_7826774595852179742_nUntitled-1
IMG_6675

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: