EMNİYETTEN BİZE ULAŞAN BİR ŞEY YOK

EMNİYETTEN BİZE ULAŞAN BİR ŞEY YOK

EMNİYETTEN BİZE ULAŞAN BİR ŞEY YOK

Akşam saatlerinde televizyon ve bazı haber sitelerinde çıkan haberlere göre, dergi büromuza düzenlenen bombalı saldırının faillerinin öldürüldüğünü bildiriliyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama üzerine yapılan haberlerde, bu gün, Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’nde sabaha karşı yapılan operasyonda çıkan çatışmada ölen MLKP’li Şirin Öter ve Yeliz Erbay’ın ADIMLAR Dergisi’nin bombalanmasının failleri olduğu ifâde edilmekte.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve soruşturmayı yürüten Savcılık tarafından bize ulaşan herhangi bir bilgi ve açıklama yok.

Gelişmeleri takip ediyoruz.

ADIMLAR Dergisi

 

İstanbul Emniyeti: Öldürülen şahıslar Adımlar Dergisi saldırısının faili

Cihan Haber Ajansı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Gaziosmanpaşa’da hücre evine yapılan operasyonla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, öldürülen şahısların, 1 kişinin ölümü 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan Adımlar Dergisi saldırısının failleri olduğu belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: “25.03.2015 tarihinde ilimiz Kâğıthane ilçesinde bulunan (1) dergiye tuzaklanmış bomba bırakılması sonucu (1) kişinin ölmesi, (3) kişinin yaralanması,

21.07.2015 tarihinde ilimiz Sancaktepe ilçesinde bir siyasi parti yakınındaki partiye ait park halinde bulunan araç altına bomba konulması,

24.07.2015 tarihinde ilimiz Küçükçekmece ilçesinde bir medya kuruluşunun bahçesine bomba konulması,

07.08.2015 tarihinde Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde park halinde bulunan ekip aracı yanına konulan zaman ayarlı parça ve basınç etkili (2) adet bombanın patlatılması, (1) vatandaşın yaralanması,

01.12.2015 tarihinde ilimiz Bayrampaşa ilçesi Kadife kavşağına yakın bir bölgede yol kenarına yerleştirilen uzaktan kumandalı bombanın patlatılması sonucu (3) vatandaşın yaralanması,

Eylemlerini sol bir terör örgütü adına gerçekleştiren, örgüt adına silahlı ve bombalı sansasyonel eylem hazırlığı içerisinde oldukları istihbar edilen şüphelilerin ilimiz Gaziosmanpaşa ilçesindeki bir hücre evinde kaldıkları tespit edilmesi üzerine, adli makamlardan alınan karar doğrultusunda 22.12.2015 tarihinde yapılan operasyonda, içeride bulunan (2) terör örgütü mensubu tarafından güvenlik güçlerine silahlı ve el bombalı saldırıda bulunulmuş, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine (2) örgüt mensubu ölü olarak ele geçirilmiş, (4) Polis Memuru değişik yerlerinden yaralanmıştır. Yaralanan polis memurlarının hayatı tehlikesi bulunmamaktadır.”

 

İstanbul Emniyeti’nden Şirin Öter ve Yeliz Erbay açıklaması

CnnTürk

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’nde sabaha karşı yapılan operasyonda çıkan çatışmada ölen MLKP’li Şirin Öter ve Yeliz Erbay’ın 2015 yılı içinde 5 saldırı olayına karıştığını açıkladı.

Hücre evinde yapılan aramada, 2 tabanca ve çok sayıda mermi, 2 el bombası, 2 adet patlatılmaya hazır vaziyette el yapımı bomba düzeneği ve 2 sahte kimlik ele geçirildiği belirtildi.

Emniyet’ten yapılan açıklama şöyle: “Eylemlerini sol bir terör örgütü adına gerçekleştiren, örgüt adına silahlı ve bombalı sansasyonel eylem hazırlığı içerisinde oldukları istihbar edilen şüphelilerin ilimiz Gaziosmanpaşa ilçesindeki bir hücre evinde kaldıkları tespit edilmesi üzerine, adli makamlardan alınan karar doğrultusunda 22.12.2015 tarihinde yapılan operasyonda, içeride bulunan (2) terör örgütü mensubu tarafından güvenlik güçlerine silahlı ve el bombalı saldırıda bulunulmuş, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine (2) örgüt mensubu ölü olarak ele geçirilmiş, (4) Polis Memuru değişik yerlerinden yaralanmıştır. Yaralanan polis memurlarının hayatı tehlikesi bulunmamaktadır.”

 

Açıklamada, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ile Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hücre evinde yapılan aramalarda, 2 tabanca ve çok sayıda mermi, 2 el bombası, 2 adet patlatılmaya hazır vaziyette el yapımı bomba düzeneği, 2 sahte kimlik, yazılı ve dijital örgütsel doküman ele geçirildiği belirtildi.

 

Emniyet kayıtlarına göre karıştıkları olaylar

Şirin Öter ve Yeliz Erbay’ın 2015 yılında 5 farklı olaya karıştığı iddia edildi.

-25 Mart’ta Kağıthane’de bulunan Adımlar Dergisi’ne tuzaklanmış bomba bırakılması sonucu 1 kişinin ölmesi, 3 kişinin yaralanması olayı

-21 Temmuz’da AK Parti Sancaktepe İlçe Binası yanında park halinde bulunan parti aracının altına bomba konulması olayı.

-24 Temmuz’da Küçükçekmece’de bulunan Star Medya Grubu’na bağlı 24 Televizyonu ve Star Gazetesi’nin bulunduğu binanın bahçesine zaman ayarlı el yapımı bomba konulması olayı.

-7 Ağustos’ta Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde park halindeki polis arabasının yanına konulan zaman ayarlı, parça ve basınç etkili 2 bombanın patlatılması sonucu 1 kişinin yaralanması olayı.

-1 Aralık’ta Bayrampaşa’da Çevik Kuvvet otobüsü geçtiği sırada yol kenarına yerleştirilen uzaktan kumandalı bombanın patlatılması sonucu 3 kişinin yaralanması ile ilgili olayı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: