VE AKP ANLAŞMAYI UYGULAMAYA KOYDU: HAMAS’TAN SALİH ARURİ SINIRDIŞI EDİLDİ

VE AKP ANLAŞMAYI UYGULAMAYA KOYDU: HAMAS’TAN SALİH ARURİ SINIRDIŞI EDİLDİ

Erdoğan-AKP Hükümeti, İsrail’le yapılan anlaşma kapsamında icraatlarını sürdürüyor.

TV5 Haber’in İsrail’li üst düzey yetkililere dayandırılarak duyurduğu haberi aynen yayınlıyoruz.

Yahudinin direktifiyle, Türkiye’de kalan Hamas temsilcisi mücahid Salih Aruri’yi gizlice sınırdışı eden AKP Hükümetinin bu icraatını memnuniyetle açıklayansa, bizzat Netenyahu. Hadiseyi dünya kamuoyuna bizzat İsrail Başbakanı’nın duyurması, AKP’yi yalanlamaktan mahrum etmekte!

Artık TİYATRO BİTTİ!

“Daha anlaşılmış bir şey yok” edebiyatı yapan Erdoğan-AKP çevrelerinin, bu haber karşısında Ömer Çelik’in pişkinliğine bürünmeleri bekleniyor.

ADIMLAR Haber

 

İsrail Başbakanı Netanyahu’dan ‘Salih Aruri’ açıklaması

Ankara-Tel Aviv hattında ikili ilişkilerin normalleşmesi için görüşmeler sürerken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan önemli bir açıklama geldi.

İki ülke arasında varıldığı iddia edilen mutabakatta yer alan maddelerden birinde, “Salih El Aruri’nin Türkiye’den sınır dışı edilmesi” şartı da yer alıyordu. Netanyahu’ya göre; Türkiye, bu şartı halihazırda yerine getirdi.

İsrailli üst düzey bir yetkilinin aktardığına göre; partisinin milletvekillerine hitap eden Netanyahu, Hamas’ın askeri kanadının üst düzey yetkilisi Salih Aruri’nin Türkiye tarafından sınır dışı edildiğini açıkladı.

Netanyahu, Aruri’nin sınır dışı edilmesinin temel olarak İsrail’in talepleri değil, ABD’nin baskısı sonucu gerçekleştiğini öne sürdü.

ABD Hazine Bakanlığı, Aruri’yi terör listesine koymuş ve varlıklarını dondurma kararı alarak, ekonomik ilişkilere yasak getirmişti.

İsrail Yönetimi, Aruri’nin İstanbul’da Hamas komuta merkezi kurduğunu ve buradan Batı Şeria’daki terör hücrelerini yönettiğini iddia ediyor.

Netanyahu, Knesset’teki konuşmasında, İstanbul’daki komuta merkezinin faaliyetini sürdürdüğünü de iddia etti.

Söz konusu yetkili açıklamalarında, İsrail Başbakanı’nın, “Aruri’yi sınır dışı etmek bizim için yeterli değil. Türkiye’den İsrail’e yönelik terör faaliyeti gerçekleşmeyeceğine emin olmak istiyoruz” dediğini aktardı.

Kaynak: TV5 Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: