ZAFER SAVAŞANIN: TALİBAN MÜCAHİDLERİ TAARRUZLARINA DEVAM EDİYOR

ZAFER SAVAŞANIN: TALİBAN MÜCAHİDLERİ TAARRUZLARINA DEVAM EDİYOR

Afganistan’da Taliban müchidlerinin, ülkenin güneyindeki Helmand Eyaleti’ne bağlı stratejik önemdeki Sangin kasabasını yeniden fethetmeye yakın olduğu bildiriliyor.

Helmand’ın işbirlikçi Valisi Mirza Khan Rahimi, kasabanın kontrolünün hâlâ işbirlikçi  yönetim güçlerinde olduğunu söylese de yardımcısı, efendisini yalanlayarak, Sangin’in mücahidler tarafından kontrol edilmeye başlandığını belirtti.

Taliban mücahidleri de, kasabanın büyük bölümü kontrol altına aldıklarını ve ana yönetim binasının terk edilmiş olduğunu açıkladı.

Ülkenin batısındaysa Bagram yakınlarında Taliban’ın gerçekleştirdiği bir taarruzda da işgalci terörist ABD conilerinden en az altısı gebertilmişti.

Bu, 2015 yılı içinde ülkede emperyalist işgâlci teröristlere yönelik en büyük taarruzlardan biri.

İşbirlikçi Helmand Valisi Rahimi kasabada istiklâl savaşı veren Taliban mücahidleri ile işbirlikçi hainler arasında yoğun çatışmaların devam ettiğini söylerken, yardımcısı Muhammed Can Rasulyar ise Fransız haber ajansı AFP’ye “Taliban, Sangin’deki emniyet müdürlüğü, valilik ve de istihbarat servisi binasını ele geçirdi” dedi.

AP haber ajansı ise Rasulyar’ın çatışmalarda Afgan güvenlik güçlerinin kaybının çok olduğunu söylediğini bildirdi.

Sangin, Helmand Eyaleti’nin başkenti Laşkar Gah’ı Eyalet’in kuzey bölümüne bağlaması nedeniyle önemli bir konumda.

Taliban burayı ele geçirse Helmand’ın kuzeyindeki hareket kapasitesini artıracak ve Laşkar Gah’a giden önemli bir ikmal hattını kesecek.

Sangin bir dönem Afganistan’daki işgalci teröristlerin operasyon merkeziydi.

İslâm coğrafyası bir bütündür ve bu ortak vatan hepimizindir; ve bütün dünya…

Bu ortak vatanda bağımsızlık mücahidi kahramanlar işgalci, emperyalist Yahudi-Haçlı teröristlerine karşı kan ve can pahası bağımsızlık savaşı verir ve vatanımızı düşmana karşı savunurken, birileri de düşmanla işbirliği yapmış oldukları halde, istiklâl savaşçısı mücahidlere düşman ağzıyla terörist diye saldırıyor ve bu ırz, din, vatan ve can düşmanlarına fiilen de yardım ediyorlar.

Sonra da yalanların en büyüğünü savurup, bu Haçlıların kendilerine karşı olduğunu, İslâm ve Müslümanlık adına kendilerine destek olunması gerektiğini söylüyorlar.

İslâm dünyasında Batı’ya karşı direnen bütün liderleri Batı ile bir olup katledenler kendileri değilmiş gibi…

Taliban ve diğer mücahidler gösteriyor ki, zafer savaşanın; yaltaklanmayı direnmek diye yutturmaya kalkanlarsa haysiyet ve şereflerini çoktan kaybetmişler bile.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: