PARİS’TE KARAKOLA BALTAYLA SALDIRI

PARİS’TE KARAKOLA BALTAYLA SALDIRI

“Charlie Hebdo” saldırısının yıldönümünde Paris polisi karakoluna bir saldırı gerçekleşti.
Fransız yetkililer bir adamın tel örgüleri aşarak elinde bir balta-satırla Karakola doğru koşarken vurulduğunu ve üzerinde patlayıcı bir yelek olduğunu açıklarken, bu eylemin “önceden planlanan bir terör saldırısı” olabileceğini sandıklarını ekledi.

İçişleri Bakanlığı sözcüsü fedâ eylemcisi mücahidin “Allahü Ekber” diyerek tekbirler eşliğinde saldırıya geçtiğini ifâde ederken, Polis, mücahid eylemcinin üzerindeki patlayıcı olduğu izlenimi veren yelekte bomba bulunmadığını açıkladı.

Eylemin gerçekleştiği Goutte d’Or semti polis tarafından trafiğe kapatılırken, büyük panik yaşandığı gözlenen şehirde kalanların evlerinde kalmalarını istendi.

Eylemi gerçekleştiren kişinin 1995 doğumlu Fas kökenli Salah Ali isimli bir genç olduğu ve 20 yaşındaki Mücahid delikanlının karakola girmeye çalışırken polisler tarafından yaylım ateşine maruz kalarak orada şehid olduğu kesinleşti.

Salah Ali hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, Ali’nin üzerinde bir cep telefonu, İslâm Devleti / IŞİD’i çağrıştıran semboller ve Arapça yazılı bir metin bulduklarını açıkladılar.

Hatırlanacağı üzere 07 Ocak tarihi “Charlie Hebdo” saldırısının Yıldönümü!

Eylemin Charlie Hebdo’nun şahsında Batı dünyasında, Allah’a ve Resûlüne yapılan hakaretler ve Fransa’nın İslâm Milleti karşısında Büyük Doğu coğrafyasında işlediği suçlara karşılık olarak düzenlendiği tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı François Hollande bir yıl önce ki “Charlie Hebdo” baskını için düzenlenen bir anma töreninde, Fransa’daki kalıcı terör tehdidinden söz etmiş ve bu tehdid karşısında çaresizliğini ifâde etmişti.

Fransa, Libya’nın işgâl edilmesi sürecinde oynadığı rol başta olmak üzere, bugün halen devam eden Irak ve Suriye işgâlinde, işgâle karşı direnen Müslümanlara uçaklarla bomba yağdırarak, hemen her gün yüzlerce masum insanı katletmeye devam ediyor.

Adımlar AVRUPA

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: