ALMANYA’DA ARTAN SALDIRILAR SONRASINDA TÜRKLER ÖRGÜTLENİYOR

ALMANYA’DA ARTAN SALDIRILAR SONRASINDA TÜRKLER ÖRGÜTLENİYOR

Yılbaşındaki “taciz” olaylarının Avrupa’nın Mülteci politikalarını etkilemek için kurgulanmış birer oyun olduğunu bizzat Alman sivil toplum örgütleri belgelerle ispatlarken, bu propaganda dolayısıyla şövenist Almanların Müslümanlara saldırıları son günlerde 10 kat arttı.

Nerde siyah tenli veya Müslümana benzeyen kişiler görseleler saldıran bu çapulcu tayfalar, kendilerinden güçsüz gördüklerini hastanelik edene kadar darp ediyorlar.

En son iki Pakistanlı genç çocuk komalık oluncaya kadar dövülüp hastanelik edildi.

Bundan bir kaç gün önce de pezevenkler, çalıştırdıkları hayat kadınlarının çantalarını çaldıklarını iddia ettikleri 13-14 yaşındaki çocukları demirlerle öldüresiye döverek kaçtılar. Polise güvenmediklerini ve bundan sonra bütün güvenliklerini kendileri sağlayacaklarını söyleyen faşistler, saldırılarını arttıracaklarını da vadediyorlar.

Bütün bunları fırsat olarak gören aşırı sağcı gruplardan PEGİDA bir yandan Londra ayağını kurarken, Almanya’da tekrar geniş kaplı Protesto gösterilerine başlayamaya hazırlanıyor.

Buna karşılık Die Linke ve Antifa gibi solcu örgütler “pazartesi yürüyüşleri”ne devam ediyorlar.

Avrupa Birliği’nin son gelişen hadiseler üzerine neredeyse her konuda aciz kalması gibi, Mülteci konusunda da tamamen iki yüzlü kararlar alması, aslında bütün bu olayların ana sebebi olarak görülebilir.

Bunlar olup biterken her geçen gün Türk ve Müslüman gençlerin bağımsız bir şekilde örgütlenme niyetleri ve hareketlenmeleri haberleri kulağımıza geliyor.

Bunlardan bir tanesinin toplantısına bizzat katılan gönüldaşımız, söz isteyip kendisini Büyük Doğu – İBDA Fikriyatı çizgisindeki Adımlar Dergisi Avrupa Sorumlusu olarak tanıttıktan sonra, hem yönetimdeki hem de orada bulunan ve samimi oldukları gözlenen gençlere, Almanya’da bugüne kadar oluşan derneklerin durumlarına dikkat çekerek, “başka yanlış ve gereksiz konularla heves ve enerjilerini kaybetmemeleri ve Vatanımızın şu ân içinde bulunduğu tehlikeli durumu doğrultusunda görüşlerini açıklamaları”nı isteyerek bu çerçevedeki her girişimin yanında olacağımızı hazırda bulunanlara deklere etti.

Bu teklifin memnuniyetle kabul görmesiyle birlikte, gönüldaşlarımız bir sonraki toplantıda tekrar yer alacak.

Belirli noktalarda ve konularda mutabık olunması ile birlikte geniş bir şekilde detayları paylaşacağız.

 

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: