İSLÂM-TÜRK DÜŞMANI DER SPİEGEL’DEN MİT’E ÖVGÜ

İSLÂM-TÜRK DÜŞMANI DER SPİEGEL’DEN MİT’E ÖVGÜ

İslâm-Türk düşmanı yayınları ile meşhur Der Spiegel, dün, alışılmışın dışında, belki de ilk defa Türkiye hakkında “övgü dolu” bir yazı yayımladı.

Yazının içeriğinde MİT, BND ve FBI’ın muhteşem paslaşmalarından bahsedilirken, bazı aksaklıklar hariç Almanya, MİT’in Türkiye, Suriye ve Irak üçgeninde istihbarat toplamasının, işgâl karşısında direnen güçlerin yapmaya hazırlandıkları Münih kentindeki Yılbaşı eylemini önlediğini yazıyor. Üstelik söz konusu dosyada Paris’te gerçekleşen ve yüzlerce Fransızın öldüğü eylemin dahi, önceden MİT tarafından Fransız istihbaratına ulaştırıldığı yazmakta. Fakat, bu istihbaratlar kaâle alınmamış olacak ki, eylemler önlenemedi ve gerçekleşti.

Bir önce ki haberimizde Alman yetkililerin “yabancı İstihbarat Örgütleriyle işbirliği zamanının geldiği ve bu yönde büyük bir eksiklik olduğunu” dile getirdiklerini paylaşmıştık. DerSpiegel’de yazılanlar, söz konusu yabancı istihbarat örgütü’nün MİT olduğunu gösterir nitelikte.

Der Spiegel’de 08.01.2016 tarihli dosya çalışmasında ise, yılbaşında Münih’te plânlan canlı bomba eylemine karşı alınan önlemlerin FBI’dan gelen bir İstihbarata dayanılarak yapıldığını, (Adımlar Dergisi internet sitesinde haberini yapmıştık) FBI’ın ise buna benzer istihbaratları uzun süredir beraber çalıştığı ve eski bir “Irak gizli servisi” elemanı olduğu açıklanan kişiden aldığı yazıldı. Iraklı Bakanlıklardan ve Kürt muhbirlerin istihbaratlardan alınan tüm bilgilerin de kaynağı bu “Bağdat’taki Adam” olarak bildiriliyor.

Aynı yazıda FBI’ın eski Irak gizli servisi elemanı “Bağdat’taki Adam” ile ilişkilerini kestiğini açıkladığı ve bunun sebebinin ise istihbaratları çok yüksek miktarda para karşılığı vermesinden kaynaklandığı ifâde ediliyor.

Yazıda belirtilen bir başka haberde, en son Fransız İstihbaratının Alman BND gizli servisine şüpheli birisini hedef gösterdiği, fakat operasyonda istihbaratta geçen bomba, silah ve başka patlayıcı maddelere ulaşılmadığı bildiriliyor.

Hadise, Fransız İstihbaratı başta olmak üzere Avrupa’daki diğer ülkelerinin de çeşitli İstihbarat Örgütleriyle çalıştığı, fakat dezenformasyon dağıttığı düşünülen bir çok bilgi sebebiyle ortada büyük bir karmaşanın hâkim olduğunu gösteriyor. Bu da, İslâm Devleti’nin karşı istihbarat çalışmalarında bulunarak bu karmaşayı beslediği yönünde bir algı oluşturmuş durumda.

Özetle, kuruluşunu Haçlı İşgâline karşı verilen Kurtuluşu Savaşı’na borçlu olan MİT (Millî İstihbarat Teşkşilâtı), bugün, aynı düşman Amerika ve Avrupa başta olmak üzere, Batılı istihbarat örgütlerine bilgi ulaştırıp onları kurtarmaya çalışmakla meşgul.

Millî olmak, bu topraklar adına işgâle karşı direnen Millî unsurlarımıza düşmanca tutum sergileyip, Haçlı-Yahudi işgâlcilere yardım etmek olamaz.

Bu çerçevede ADIMLAR Fikir, Kültür, Siyaset Plâtformu Genel Başkanı Sayın Ali Osman ZOR‘un, Amerika, Fransa, Almanya başta olmak üzere İşgâlci Batı Gücü’nün topraklarımızda izledikleri işgal, soykırım ve sömürge politikaları karşısında, 5 Kasım 2014 tarihinde Alman DerSpiegel Dergisine verdiği röportajın tekrar tekrar okunmasını tavsiye ediyoruz. MİLLÎ Duruş’un nasıl olması gerektiği anlaşılsın diye. İşgâlci Batı Gücü’ne verilecek tek “istihbarat”, gerçekleştirdikleri işgâl, sömürü ve soykırımların pek yakında sonuçlarıyla yüzleşecekleri gerçeğidir.

 

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: