ALMANLAR SİLAHLANIYOR

ALMANLAR SİLAHLANIYOR

Güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, dünyaca ünlü Amerikan Online Shop (Alışveriş) websitesi olan Amazon‘un Almanya ayağı “amazon.de”nin “en iyi satılanlar” listesinin başında Baseball Sopaları ve Bibergazı Spreyleri yer alıyor.

İstatistik veriler, Baseball Sopalarının 100% lük oranda erkekler tarafından satın alındığını ortaya koyarken, Bibergazı Spreylerinin ise 70% bayanlar ve 30% erkekler tarafından satın alındığı yönde.

Baseball Sopaları 82 ila 86 cm büyüklüğünde, çapları 5 cm ve fiyatları 14 ila 40 Euro arasında değişiyor. Aluminyum Sopalar’da satın alınsa da dayanıklılığı ve sağlamlığı bakımından tahta olanlar daha fazla rağbet görüyor diyebiliriz.

Bilginin bize ulaştığı ândan itibaren yapmış olduğumuz ve adına “sanal kamuoyu yoklaması” diyebileceğimiz farklı platformlara ait Forum Sitelerindeki araştırma sonucunda, son günlerde gittikçe artan ırkçı saldırıların Baseball / Bibergazı satın alma artışının sebebi olarak görüldüğünü de ekleyelim.

Bunlar “sokak savaşları”nın vazgeçilmez silâhları!

Evet, Almanlar Silahlanıyor…

Belçika’da 300-500 Euro’ya “Pompalı” tüfekler rahatlıkla temin edilebiliyorken, Almanya’da, ateşli silahlara ulaşmak imkânsız denilebilecek kadar zor.

Almanlar, yasal olarak da hiçbir yasağa tabi olmayan ve çok kolay elde edilebilecek, fakat bir insana da hayli zarar verebilecek, hatta öldürebilecek derecede “kullanışlı” ve bu yüzden hiç de hafife alınmaması gereken silahlara yöneliyorlar.

Hatırlanacağı üzere 80’li ve 90’lı yıllarda kendilerine Skinhead (Dazlaklar) diyen faşist gruplar, sokaklarda ellerinde “Baseball Sopaları”yla dolaşıp Yabancı (tabiî ki Müslüman) Avına çıkarlardı. Bu sopalar o zamanlar hayli meşhurdu ve yaşanan birçok olayda bir sürü yabancı feci şekilde dövülmüş ve ölümler de vuku bulmuştu.

Aşırı Sağcı sitelerde ve sosyal ağ sayfalarında o günlerin propagandası yapılırken, özellikle Türklere ve yeni gelen mültecilerle birlikte diğer müslümanlara karşı kullanmak üzere herkesin silahlanması gerektiğine vurgu yapılıyor. Bunun en basit şekliyle Baseball Sopaları ve Bibergazı olacağına dair yorumlar yazılıyor.

“Nereden tedarik edilebilir?” surusunu soranlara ise, genellikle ucuz ve kaliteli ürün sayfası olduğu gerekçesiyle “amazon.de” tafsiye edilip, söz konusu ürünlerin linkleri paylaşılıyor.

Fakat bu silahlanma gayreti sadece “aşırı sağcı gruplar” arasında yaşanmıyor. Sade Alman vatandaşı diyebileceğimiz ve aşırı sağcılara tamamen uzak Almanların katılımcısı oldukları platformlarda da “kendimizi korumalıyız” sloganı altında bir silahlanma gayreti kendisini gösteriyor.

Yabancı düşmanlığı”nı arttırmak için kurgulanan Yılbaşındaki “taciz olayları”nın haftalarca gündemde düşmediğini, bunun yanında birde genellikle Polonya’dan gelip hırsızlıkla tanınan tiplerin ve Bulgar göçmeni çingenelerin yaptığı tüm hırsızlıkları mültecilerin üzerine yıkma propagandaları göz önünde tutarsak, Almanların niçin panik ve korku içinde kendilerini emniyette hissetmek uğruna silahlanmaya başladıklarını anlarız.

Burada ki asıl dikkat edilmesi gereken konu, Almanların tarihten beri gelen “romantik” karakterinin gereği olarak bir gün sokaklarda patlak verebilecek herhangi bir “mülteci olayı”nı büyümeleri hâlinde, şu ân birbirlerine uzak gözüken kesimlerin, ortak bir noktada buluşabilecekleri ve bunun bütün Avrupa’yı etkileyecek bir savaşı tetiklemesi ihtimâlidir.

Tek tek insanların ruhlarında beslediği duygular, artık bütün kitlelerin psikolojisini ifâde eder durumda. Yığınların bu psikolojilerinin oluşturduğu gerilim, bugün itibariyle, hiç olmadığı kadar Almanya sokaklarında ve işyerlerinde rahatça gözlemlenebiliyor.

Adımlar Avrupa olarak, medyada görülmeyen fakat underground (yeraltında) gerçekleşen ve bahar aylarından itibaren kendisini iyice hissettireceğini düşündüğümüz söz konusu tehlikeyi fark etmeleri için sürekli çevremizi ve ulaşabildiğimiz Türk vatandaşlarımızı, bağlı oldukları örgütleri ve dernekleri bilinçlendirmekteyiz.

Bu vesile ile, siz değerli okuyucularımızı da haberdar etmiş oluyoruz.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Neticede, bütün motivasyonları “Türk ve İslâm düşmanı” olanların silahlanması karşısında biz Türkler ne gibi tedbirler almalıyız?

Artık bunların acilen konuşulması gerekmekte!

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: