ALMAN POLİSİ SİLAH DEPOLUYOR!

ALMAN POLİSİ SİLAH DEPOLUYOR!

Almanlar Silahlanıyor” haberimizin ardından Der Spiegel dergisinde yayımlanan bir haber, hadisenin boyutlarını ortaya koyar nitelikte.

Habere göre, Almanya’nın büyük şehirlerinden olan Hamburg‘da 41 yaşındaki bir polis memurunun evinde yapılan arama sonucu bir “silah deposu” bulundu.

Adı açıklanmayan ve halâ görevde olduğu bildirilen Polisin deposunda yaklaşık bin küsür silahve mühimmatın yanı sıra birer adet keskin nişancı tüfeği, av tüfeği, pompalı, otomatik tüfek ile birlikte Gamalı Haç, Alman İmparatorluğu Bayrağı, Nazi propaganda broşürleri ve “Biz ölmek zorundaysak, Almanya yaşamak zorunda” yazan bir afiş ele geçirildiği bildirildi.

Hamburg’un yerel güçleri ise olayı gizli tutmak istiyor. Konuyla ilgili Alman üst düzey Polis Teşkilâtı basına çok az bilgi aktarıyor. Basında neredeyse hiç yer almayan dava, Hamburg’a 70 Km uzaklığındaki Lübeck Savcısına havâle edilerek soruşturmanın dikkatlerden kaçırılarak Hamburg dışında sürdürülmesi isteniyor.

Yasadışı silah bulundurmak”tan soruşturma açılan Polisin neden halâ görevine devam ettirildiği ise merak konusu. Yanlış okumadınız; söz konusu polis halen “görevinde”.

Anladığımız kadarıyla Alman yetkililer büyük bir skandal ile karşı karşıya.

Konuyla ilgili basında pek fazla bilgiye ulaşamayacağız ama, ileriki günlerde soruşturmanın sonuçları hakkındaki gelişmeleri aktaracağız.

Bizim merak ettiğimiz konu, görevi başında bir Nazi sempatizanı herhangi bir Polis memuru binlerce silahı depoluyorsa, silahlara en rahat ulaşabilecek olan Alman ordusunda görevli askerlerin veya aşırı sağcıların yoğun olduğu Leipzig gibi şehirlerde görev yapan Polis ve diğer güvenlik güçleri arasında durumun ne olduğu?!

Üstelik, bugün Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO şemsiyesi altına alınarak işgâl altındaki Irak’ta Müslümanlara karşı savaşan Almanların, bizzat Alman hükümeti tarafından “Haçlı Savaşı’na katılan iyi Hıristiyanlar” olduğu propagandası yapılır ve İslâm düşmanlığı “yabancı düşmanlığı” kisvesi altında azdırılırken, bu iş sizce nereye varır?

 

Der Spiegel’in ilgili haberinin linki:

http://m.spiegel.de/panorama/justiz/a-1073403.html#spRedirectedFrom=www&referrrer=

 

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: