ERDOĞAN-AKP GEMİSİ BATIYOR!

ERDOĞAN-AKP GEMİSİ BATIYOR!

Erdoğan-AKP İktidarının 14 yıldır çeşitli entrikalarla su üstünde tutmaya çalıştığı ve rotası Vatikan-Telaviv gibi Hristiyan-Yahudi merkezlerine doğru olan “gemi” batıyor.

Daha önce Yandaş Medya’nın önde gelen isimlerinin Erdoğan başta olmak üzere, AKP İktidarı’nın güdücüleri hakkında “ahlâksızlık”, “menfaatçilik” ve “hırs” suçlamalarıyla eleştirerek kendilerini ayırmaya çalıştığı İktidar Gemisini, artık AKP’nin kurucuları da terk etmekte.

Geçtiğimiz haftalarda AKP kurucusu ve Eski Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın Erdoğan’ı ikiyüzlü olmakla suçladığı açıklamaları ve benzer şekilde suçlamalarda bulunan ve yine Eski Başbakan Yardımcılarından ve Hükümet sözcülerinden Hüseyin Çelik’in istifa etmesi sonrasında, Hükümet içerisinde kalan bazı önemli isimlerden söz konusu açıklamalara destek geldi.

Eski adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da Arınç’ın twitter hesabından yaptığı eleştirileri/açıklamaları kendi hesaplarında paylaşarak desteklemesi perde önünde “sağlam” görüntüsü verilmeye çalışılan İktidarın içinde bulunduğu dağılma sürecini gözler önüne serdi.

Bu açıklamalar, ne “cemaatin AKP içindeki Truva atları” ve ne de “istediklerini alamayanların, karşı açıklamaları” olmayıp, su almaya başlayan geminin batacağını görenlerin gemiyi terk edişlerinin bir ifâdesi;

Arınç’ın Ruşen Çakır’a söylediği “bu böyle gitmez” sözü de, bu çerçevede “içeriden” Erdoğan-AKP gemisinin batmakta olduğu gerçeğinin bir ilânı olarak görülmelidir.

Hakikat şu ki, artık gizlenemez olan bu gerçek karşısında herkes, Adımlar’ın her vesileyle uyardığı üzere bu “gemi” ile bağını koparmaya çalışıyor. AKP gemisini battığını hisseden, gören, başta “kurucular” olmak üzere gemiyi terk ediyor.

Gemiyi terk edenleri “Paralelci” diye suçlayarak örtülmek istenen gerçek bu: Gemi su alıyor!

14 yıldır izledikleri dış politikanın bir sonucu olarak, söz konusu geminin kaptanı Erdoğan’ın İsrail’i “dost” ve “müttefik” ilan edip, arkasından da O’na “Muhtaç” olduğunu açıklaması sonrası hızlanan gelişmelerden rahatsız olan birçok kişi, haklı olarak bu gemi ile ilişkisini koparma telâşına düşmüş durumda.

Bu gelişmeleri, ADIMLAR olarak İBDA Mimarı Kumandan Mirzabeyoğlu’nun  “GERÇEK BİR BÜYÜK DOĞU PROJESİ İÇİNDE, İSRAİL DİYE BİR DEVLETE YER YOKTUR!” diyerek çerçevesini çizdiği ve ruhunu işaretlediği “ana anlayışa” nispetle  geliştirmeye ve ortaya koymaya çalıştığımız politikalarımızın doğruluğunun açığa çıkması olarak görüyoruz.

 

BATMAYAN GEMİ – İBDA

Erdoğan-AKP gemisine “batmaz!” diye iman edenlerin, 14 yıllık debdebeli yağma-talan ve BOP’çu icraatların neticesinde, artık “acaba” diyerek korkuya kapıldığı “batma süreci”nde sona gelinirken; buna karşın, işkence, zindan ve ölüm tecrübeleri altında sürdürdüğü mücâdele hayatının 40. Yılında, İBDA Mimarı Salih Mirzabeyoğlu, tek başına inşâ ettiği gemisini efsanevî fırtınalardan kurtarmış KAPTAN olarak yoluna devam ediyor.

İBDA Mimarı Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun bu hafta tefrika edilen ÖLÜM ODASI -b yedi- eserinde TEKRAR DENİZDE (KENDİ KÜLÜNDEN DOĞAN) başlığı altında İBDA Gemisi’ne atıfta bulunulması, bizim açımızdan çok önemli bir hakikati ifâde etmekte:

Batmayan, batmayacak olan biricik gemi, İBDA gemisidir!.. İBDA, en geniş mânâsıyla Kurtuluş Yolu ve selâmetle yolunda ilerleyen gemisi de, bu Yol’un Kurtuluş Gemisidir.

Kim ki bu yoldan ve bu gemiden başka “Kurtuluş” arar ve bırakın “olduğunu” söylemeyi zerrece imâ etmeye ve başkalarına hissettirmeye kalkarsa sonu hüsran, yani CEHENNEMİN DİBİdir.

Pek yakın bir gelecekte tekrar Dünya Çapında göz plânında zuhur edecek olan bu hakikat öncesinde, Yalancı-Sahte kaptan ve tayfası panikte.

Türkiye ve dolayısıyla dünya gündemini ilgilendiren bu gelişmeler karşısında, aşağıda, Sayın Salih Mirzabeyoğlu’nun bu hafta tefrika edilen Ölüm Odası’ndaki ilgili gördüğümüz bölümü, bize ihtar ettiği tevafuka binâen dikkatlerinize sunuyoruz… Sonrasında da, İBDA başlıklı 1982 tarihli şiiri…

 

TEKRAR DENİZDE
(KENDİ KÜLÜNDEN DOĞAN)

DÜŞVARİ: Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun 7 Ocak 2016 Perşembe günü Çağlayan’da görülen ve kendisinin de katıldığı duruşmaya dair yaptığımız haber üzerine bir okuyucumuz, sitemizin facebook sayfasında çok hoşumuza giden bir bilgi paylaşmış. Kumandan’ın mahkemeye çıktığı gün yayınlanan KAPTAN KUSTO ve GEMİSİ’ne dair Fransa kaynaklı bir haber… (Şöyle): İBDA Külliyatı’nı takib edenlerin âşina olduğu üzere KAPTAN KUSTO bizzat İSTİKBÂL İSLÂMINDIR tezinin mânâda sembollerindendir. ÜSTAD’ın Kumandan Mirzabeyoğlu’na “Bir takdim yazım olacak, bütün hüviyetin görünecek!” dediği malûm ve meşhur takdiminden – “Tabiat denilen yaratıklar âleminin sırlarını denizlerde arayan ve deniz için hayatı kurcalayan…” (ADIMLAR-Fikir, Kültür, Siyaset Platformu)… Not: Haberde, Kaptan Kusto’nun gemisinin, yoğun bir bakımdan sonra, ikinci defa denize indirildiği bildiriliyor.
*
DENİZ: Lûgat. İlim. Nur… Fransızca, CALYPSO-Dans Müziği. “Hareket ritmi”. (Kaptan Kusto’nun doğduğum sene denize inen gemisinin ismi): 1052= 53: DÜNYA Çapında Bir Hadise. (Takdim yazımın alt başlığı)
*
KAPTAN KUSTO’NUN GEMİSİ. (Kaptan Kusto Gemisi: 478: Cousteau-Fransızca yazılışıyla, “Kusto”… Milahat-Gemicilik. Gemicilik bilgisi: 1477: Teşdid-Hayırlı işe doğru yöneltme. Doğrultma, doğrultulma… Kaptan Kusto Müslüman-Takdim yazımın üst başlığı: 1477: İzzet-Bir kimse zelil iken kavî ve kuvvetli olmak. Ziyâdelik ve üstünlük. Değer, kıymet. Kuvvet. Muteber olmak. Bulunmaz derecede az olan şey… İktinah-Bir işin aslını, esasını, künhünü arama ve anlama. İçyüzüne, derinliğine varma: 1477: Akadça, Kalaşum-Pîr. Maden ocağı. Kan… Yevmiye: “Elime bir genç geçti, pîr geçti, kendi geldi!”… Sümerce, Pîr-Toplamak, yığmak, bir araya getirmek”: 212: Kanas-İbranice, “Bir araya getirmek”. Yolların birleştiği yer… Bir-Mekr. “Mutlak Tevhid mümkün değildir!”: 212: Bir-Kalb, gönül, yüksek dereceler, vavî… Süryanice, Kusoyo Gnizo-Gizli sır: 1261: Mdakyon Dmo-Süryanice, “Kan temizliği”… Süryanice, Mhamsnono-Sabrî, sabırlı: 261: Makir-İbranice, “Tanıdık”… Kürtçe, Avteng-Berzah: 478: KALAŞUM-Akadça, “Pire”… Rüyâda gelen mânâ: Muhyiddin-i Arabî Hazretleri’nin bir yazısında, beni kasden: “Bit —veya pire— hakkında ilk yazan odur!” deniyor… Arnavutça, Pire-Sarhoş. “Aşık”: 217: Curbo-Süryanice, “Kuzgun”. Karga… Keraker-Kuzgun. Karga: 441: Tahattüm-Hatem, yüzük takınmak… Necib Fazıl Kısakürek: 1441: Salih Mirzabeyoğlu… Boşnakça, Buva-Pire: 15: BD-İBDA): 584: ŞER’İYYET-Şeriata uygunluk.
(Ölüm Odası -b yedi-… Salih Mirzabeyoğlu… 28 Ocak 2016 tarihinde tefrika edilen kısmından)

 

İBDA

Donanma sandala indi yürekte
Dizili forsalar çekmez kürekte
Devler vardı devler gayesi Allah
Arkası cüce dünyalık emekte

Düşün tufan kadar eskiyi hâlde
Yürüyen cesetler mezârdan kaçkın
Gizli şeytan eli açık her hâlde
Olup bitene bak hayâli aşkın

Örtülen kapı sımsıkı pencere
Yükselen sularda durulmaz çare
Neyi kurtarıyorsun vakit varken
Yetiş kalkan bu gemi en son çare

Üstünde olsa da bin parmak izi
Sinsi tesirlerin açık ve gizli
Yağmurunda yıkanmak var rahmetin
Gözlerin görürse tuttuğum izi

1982 (Salih Mirzabeyoğlu)

 

Alkan SANCAKTAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: