ALMANYA’DA OPERASYON

ALMANYA’DA OPERASYON

Berlin, Kuzey Ren Vestfalya ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde eş zamanlı olarak çok sayıda ev, işyeri ve mülteci yurduna operasyon düzenledi.

Perşembe sabahı başlayan operasyonlarda Alman istihbaratının bir süredir izlediği ve Berlin’in ünlü meydanı Alexanderplatz‘da saldırı plânladıkları iddia edilen 3 Müslüman gözaltına alındı.

Berlin Savcılığı, bir “istihbarat” üzerine Berlin Emniyet Teşkilâtı’nın koordine ettiği saldırılarda, Müslüman ev ve işyerlerine yapılan baskınları, İslam Devleti’ne bağlı mücahidlerin Berlin’de operasyon plânladıkları iddiasıyla açıklarken, saldırıların İslam Devleti üyesi ve sempatizanlarına yönelik olduğunu iddia etti.

Deutsche Welle‘den edindiğimiz bilgilere göre, Berlin’de dört daire ile iki işyeri aranırken, Hannover ve Attendorn şehirlerinde eş zamanlı olarak mülteci yurtlarında arama yapıldı.

Gözaltına alınan Müslüman mültecilerin Cezayir kökenli oldukları ve kendilerini Suriyeli olarak tanıttıkları verilen diğer bilgiler arasında.

Baş şüpheli olarak zikredilen 35 yaşındaki bir Cezayirlinin,  2015 sonunda sığınmacı olarak Almanya’ya geldiği, Cezayir makamları tarafında da arandığı, bu gerekçelerle Attendorn’daki mülteci kampında eşiyle birlikte gözaltına alındığı belirtiliyor.

Sahte kimlik ve sahte belgeler kullandıkları bahanesiyle tutuklandıkları anlaşılan evli çiftin Suriye pasaportlarını Suriye’de ki savaş sırasında ele geçirdiklerini iddia eden yetkililer, Berlin’de bir başka kişinin de sahte kimlik kullanmaktan gözaltına alındığını açıkladı.

Alman İstihbaratının bir süredir izlediği, fakat polisin saldırı plânının ne kadar ilerlediği konusunda bilgiye sahip olmadığı haberlerde yer alırken, tüm bu iddialara karşın Müslümanların basılıp arama yapılan evlerinde silah bulunmadığını da kaydedelim.

Her ne kadar Müslümanlara karşı arttırılan bu baskı politikaları hakkında Almanya’dan misâller versek de, bu ve benzer uygulamaların bütün Avrupa ülkelerinde yaşanmakta olduğunu Anadolu’daki kardeşlerimizin bilmesinde yarar var.

Avrupa, İslâm Coğrafyası karşısında izlediği işgâlci politikaların sonucu olarak içinde bulunduğu korku ve panik duygusuyla Müslümanlara baskılarını arttırıyor.

ADIMLAR Avrupa

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: