TALİBAN MÜCAHİD KUVVETLERİ TAARRUZLARINI SÜRDÜRÜYOR

TALİBAN MÜCAHİD KUVVETLERİ TAARRUZLARINI SÜRDÜRÜYOR

Afganistan‘da Haçlı-Yahudi gücü Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO’nun 2001 yılında başlayan işgâli karşısında Kurtuluş Savaşı vermekte olan Taliban Mücahid Kuvvetleri’ne mensup fedâ eylemcileri, bugün sabah saatlerinde işbirlikçilerin askeri konvoyunun geçişi sırasında saldırı düzenledi.

Afganistan’ın kuzeyindeki Balkh şehrinde düzenlenen bombalı saldırıda 30 asker öldü, çok sayıda asker yaralandı.

Taliban Mücahidlerinin sözcüsü Zabihullah Mücahit tarafından resmi site Shahamat’da yapılan açıklamada eylemle ilgili şu bilgiler yer aldı:
Bu sabah 07:00’da askerleri taşıyan otobüse yaklaşan Mahmud Bedir isimli Taliban mensubunun üzerinde bulunan bombalı yeleği patlatması sonucu aracın tamamen tahrip olduğu ve ilk belirlemelere göre araç içinde bulunan 30 askerin öldüğü, çok sayıda askerin de yaralandı.
HELİKOPTER DÜŞÜRÜLDÜ
Diğer yandan dün Afganistan’ın kuzeyindeki bulunan Baglan Eyaleti’nde bir işgalci helikopteri hedef alan Taliban Mücahidleri, helikopterin düşürülerek imhâ edildiğini, içerisinde bulunan mürettebatın da öldüğünü açıkladı.

Taliban’a bağlı El-Emara tarafından yapılan açıklamada saldırının Baglan kentinin Baglan-e-Markazi bölgesinde işbirlikçi Afgan kuvvetleri ile Taliban arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı sırada gerçekleştiği ifâde edildi.
Bölgede bulunan Taliban mücahidlerini hedef alan helikopterin Taliban mücahidlerinin ateş açması sonucu yere parçalanarak düştüğü ve helikopterdeki onlarca işgalciyle birlikte tüm mürettebatın öldüğü açıklandı.
Bağlan kentinde yaşanan başka bir operasyon raporuna göre ise, yine Baglan-e-Markazi bölgesinde Taliban ile NATO’cu Afgan ordu güçleri arasında yaşanan bir çatışmada, Afgan Ordusuna bağlı 4 işbirlikçinin öldüğü, çok sayıda askerin de yaralandığı belirtildi.

ADIMLAR Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: