GERÇEKTEN YPG’Yİ VURACAKSAN, İNCİRLİK’İ KAPAT!

GERÇEKTEN YPG’Yİ VURACAKSAN, İNCİRLİK’İ KAPAT!

Türkiye’deki topçu birliklerinin, Suriye’de Azez yakınlarındaki YPG mevzilerini ve kısa süre önce YPG’nin işgal ettiği Menneğ Hava Üssü‘nü vurduğu bildiriliyor.

Reuters, “hükümet kaynaklarına” dayandırdığı haberinde, Azez yakınlarında da YPG mevzilerinin Türk topçu ateşiyle vurulduğunu söyledi.

DHA, topçu atışlarının Kilis’te konuşlu obüslerle yapıldığını söyledi.

Menneğ’in Azez’e uzaklığı 10 kilometre, Türkiye sınırına “kuş uçuşu” uzaklığı ise 13,7 kilometre. Benzer şekilde Suriye rejim güçlerinin Azez’e uzaklığı ise yaklaşık 20 kilometre.

Bölgemizde Amerikan piyadeliğini üstlenen Etnik Kürtçü PYD (Suriye’deki PKK) resmi Twitter hesabından hava üssünün vurulduğunu doğruladı.

İktidarları boyunca Etnik Kürtçülüğü güçlendiren Erdoğan-AKP Hükümeti, eğer gerçekten YPG’yi vurmak istiyorsa, önce, “YPG bizim için terör örgütü değil, müttefikimizdir” diyerek en üst seviyede açıklamalar yapan Millî İrade’nin “stratejik düşman”ı Amerika’ya tahsis ettiği İNCİRLİK TERÖR ÜSSÜ’nü kapatmalıdır.

Müttefiklik” ilişkilerini gözden geçir ve Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO’dan çık!

Gerçek Bağımsız-Kurtuluşçu siyaset ve irade ancak bu adımla başlar ve Stratejik Düşman ve uzantıları vatan topraklarından sürülene kadar da devam eder.

Uzaktan “sınırlı” atışlarla değil.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: