TSK’NIN TÜRK MİLLETİ VURGUSU VE BUNUN GEREĞİ

TSK’NIN TÜRK MİLLETİ VURGUSU VE BUNUN GEREĞİ

Dün Ankara’da gerçekleşen NATO Saldırısı sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) internet sitesinden yaptığı Basın Açıklamasıyla, “Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle” kınadı.

Ardından bu sabah saatlerinde Diyarbakır Lice karayolunda gerçekleşen saldırı ve sonrasında Şırnak İdil’de gerçekleşen saldırılar sonrasında açıklama yapan TSK’nın Türk Milleti vurgusu dikkat çekti.

Son yıllarda, özellikle Ergenekon ve Balyoz saldırıları sonrasında AKP ve PKK tarafından yürütülen Kürtçü propagandanın etkisiyle, “açılım” sürecindeki açıklamalarında “Türk Milleti” ifâdelerini “iktisatlı” kullanan TSK’nın, son haftalardaki bu vurgusunun gereğini yerine getirmesi, Türk Milleti’nin tarihî düşmanlarının üyesi oldukları Kuzey Atlantik Terör Örgütü / NATO’yu ve NATO’cuları kendi içerisinden başlayarak vatan topraklarından söküp atmasıyla gerçekleşecektir.

Türk Ordusu / MEHMETÇİK, Haçlı Gücü’nün Anadolu’daki temsilcisi değildir!

Tekrar etmek gerekirse, Türk Ordusu’na karşı girişilen hiçbir saldırı, AKP iktidarı marifetiyle onun harem-i ismeti olan “Kozmik Oda”ya girilmesinden daha büyük değildir!

Aşağıda, Türk Ordusu’nun şahsında Türk Milleti’ne karşı yapılan saldırılar sonrasında TSK’nın yaptığı Basın Açıklamalarını dikkatlerinize sunuyoruz.

ADIMLAR Haber

 

TARİH: 17 Şubat 2016
SAAT : 19:55
NO      : BA-42 / 16

17 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 18:31’de Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına, İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşaktaki trafik ışıklarında bekledikleri esnada bir terör saldırısı düzenlenmiştir.

Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımıza, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımız ile vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

TARİH: 18 Şubat 2016
SAAT : 11:35
NO      : BA-43 / 16

18 Şubat 2016 Perşembe günü saat 09:30 sularında Diyarbakır-Lice karayolunda mayın araması için görevlendirilen konvoya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da ağır yaralanmıştır. Ağır yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavisine devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

TARİH: 18 Şubat 2016
SAAT : 15:17
NO      : BA-44 / 16

18 Şubat 2016 Perşembe günü Şırnak ili İdil ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 13.05’de şehit olmuşlardır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: