OKTAY VURAL’IN MECLİS KONUŞMASI VE MİLLİYETÇİLİĞİN GEREĞİNİ YAPMAK

OKTAY VURAL’IN MECLİS KONUŞMASI VE MİLLİYETÇİLİĞİN GEREĞİNİ YAPMAK

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural’ın, 2016 Yılı Bütçe Görüşmeleri sırasında partisi adına TBMM’de yaptığı konuşmasından bazı bölümleri yayınlıyoruz. Konuşmada bizim anlayışımızla örtüşmeyen tesbitler, tabiîdir ki bizi ifâde etmez. Önemli olan bu konuşmada MHP adına ifâde edilen süreçle ilgili gerçeklerdir.

Sayın Vural’ın, 14 yıllık AKP İktidarları’nın icraatlarının kronolojik bir tablosunu ortaya koyduğu konuşmasında ortaya koyduğu gerçekler, aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Milliyetçilik” temelinde sorumluluğunu gösterir niteliktedir.

Hususiyle 1 Kasım seçimleri sonrasında yaşanan süreçte “demokratik yöntemler” içerisinde iktidara gelebilmenin yolu her geçen gün engellenirken, sadece “doğruları söyleme”nin tek başlına yeterli olmayacağı açıktır.

Geldiğimiz şartlar itibariyle Oktay Vural’ın bu sözleri, gerek MHP yöneticileri, gerekse parti teşkilâtları tarafından fiili tutum, davranış ve tavır hâlinde desteklenmesi gerekmektedir.

Sayın Oktay Vural’ın dikkatlerinize sunduğumuz bu konuşmasından da anlaşıldığı üzere, herkes her şeyin farkında!

Türkiye’de, özellikle “milliyetçi” olduğunu iddia eden bir parti, Din-Vatan-Millet, bütün aslî değerlerimiz tehdit altındayken sorumluluğunun gereği olarak işgalci, sömürgeci ve işbirlikçilerine karşı görevini bugün yerine getirmeyecekse, ne zaman getirecek?

Artık Meclis kürsüsünden ifâde edilen bu doğruların gereği olan hamle ve aksiyonun ortaya koymak gerekmektedir.

Yoksa 14 yıldır vatanı ve İslâm Coğrafyasını Türk Düşmanı Batı Gücü’ne peşkeş çeken politikaların neticesinde kürsüsünde konuşulacak bir “meclis” kürsüsü kalmayacaktır.

Batı ve işbirlikçilerinin hedefi Türk’ü “Haymana Ovası”na sıkıştırmak ve teslim almaktır.

ADIMLAR Dergisi

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: