IRAKLI MÜCAHİDLERDEN BAĞDAT’A BÜYÜK TAARRUZ!

IRAKLI MÜCAHİDLERDEN BAĞDAT’A BÜYÜK TAARRUZ!

Bugün Sabah ezanıyla birlikte Iraklı Mücâhidler Irak’ın Kukla Hükümeti’nin kontrolünde bulunan Bağdat’a taarruza geçtiler.

ADIMLAR’a gelen bilgilere göre Bağdat’ın merkezine giriş sınırı olan Havaalanı yönünden saldırıya geçen mücahidler, Ebu Gureyb ilçesinden Bağdat’ın içlerine doğru ilerlemeyi sürdürüyorlar.

Aralarında Bağdat’ın en büyük Un ve Çimento fabrikalarının bulunduğu sanayi bölgesini ele geçiren mücahidler, tam bir baskınla başlayan ilerleyişleri sırasında bölgeyi korumakla görevli Kukla Hükümet’e bağlı askeri birlikleri tamamıyle yok etmeyi başarmışlar.

Çatışmalar çok şiddetli olarak devam ederken, Bağdat’ta olağanüstü hâl ilan eden hükümetin Kukla Hükümet, bölgeden kaçan kendisine bağlı birlikleri yeniden organize etme telâşında.

Hatılanacağı gibi Bağdat’ta bulunan ve asıl adı Saddam Hüseyin Havaalanı olan havaalanı ve çevresi, 2003 işgali sırasında da en önemli çatışmalara sahne olan bölgeydi. Mücahidler, bugün başlattıkları taarruzla bu bölgeyi ele geçirmiş durumdalar…

91 ve özellikle 2003 Haçlı-Yahudi Batı gücünün işgali sırasında, işgalcilerle anlaşıp Sünni Arap’lara soykırım uygulayan, işgalcilerin önünde Sünni Arap vatanseverlerin evlerinin kapılarını tekmeleyerek giren, Haçlılarla birlikte kadınlarına tecavüz, erkeklerini ise işkenceler altında katleden, katlettikleri Sünni Arapların mallarını yağmalayan ve bütün bu “hizmet”leri karşılığında, işgal edilen Irak’ta Kukla Hükümet’i kurmakla görevlendirilen işbirlikçiler panikte.

Allah, Din-Vatan-Millet için Kurtuluş Savaşı veren mücahidlerin yardımcısıdır.

ADIMLAR Haber

IMG_20160228_124305

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: