KUKLA HÜKÜMET PANİKTE! BAĞDAT TAARRUZU SÜRÜYOR

KUKLA HÜKÜMET PANİKTE! BAĞDAT TAARRUZU SÜRÜYOR

Dün sabah namazı ile Irak Arap Direnişi’nin Bağdat’a düzenlediği taarruz aralıksız çatışmalarla sürüyor.

Bağdat’ın Saddam Hüseyin Havaalanı ve Ebu Gureyb istikâmetinde dün başlatılan çatışmaların ilk saatlerinde Irak’ın Şiî hükümetinin 22 Alay komutanlığı derdest edilirken, yüzlerce Sahvenin de esir alındığı bildirildi.

Öte yandan Bağdatın batısında bulunan Germe ilçesi Mücahidler tarafından kontrol altına alınarak, aylardır yoğun çatışmaların sürdüğü Felluce’nin direnişi için ikmal koridoru açılması sağlandı.

Dün yaşanan bu gelişmeler karşısında harekete geçen Kukla Hükümet, Amerika tarafından inşâ edilen “yeşil bölge”de görevli bir Alay’ı da, takviye kuvvet olarak Sünnî Arap Direnişi’nin karşısına çıkardı. Fakat Arap Direnişi karşısında tutunamayan işbirlikçi Şiîler büyük kayıplar vererek cephelerini terketttiler. Ölenler arasında Haçlı desteği ile kurulan Irak işbirlikçi meclisinden Adnan El Şhamani’nin yeğenleri de bulunuyor.

Amerikan Terör Örgütü’nün liderliğinde BOP Militanı Kürtçülerle birlikte Musul’a saldırı hazırlığı yapan Şiî Hükümet’in Bağdat’ta dahi savunma yapamaz duruma düşmesi, işgAlci Batı gücünü endişelendiriyor.

Bu arada, Bağdat’ın işgalinden sonra “Sadr” adını alan semtte dün ve bu sabah gerçekleşen fedâ eylemlerinde yüzlere işbirlikçi öldürüldü. Bu gelişmeler üzerine açıklama yapan Mukteda Sadr, kendisine bağlı milislere “Bağdat’ı savunmaya hazırlıklı olun” talimatı verdi… Mukteda Sadr, hatırlanacağı gibi 2003 işgali sırasında ellerinde bulunan her bir silah karşılığında 100 dolar alarak, Amerika’yla anlaşmış ve Irak’ın meşru Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in katlinde köpekleriyle birlikte hazır bulunmuştu.

Daha önce de ifâde ettiğimiz gibi, dün başlayan ve bugün de süren bu taarruz, bölgemizde 25 yıldır süren Irak merkezli Arap Direnişi’nin, savaşı yeni bir safhaya taşımakta olduğunun işaretidir. Bağdat merkezinden göçlerin de başladığı bilgisi, sürecin seyrini işaret etmekte:

Bağdat mutlaka fetholunacak!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: