ADIMLAR MARAŞ MİRZABEYOĞLU’NA “BERAAT” KARARINI KUTLADI

ADIMLAR MARAŞ MİRZABEYOĞLU’NA “BERAAT” KARARINI KUTLADI

Kumandan Mirzabeyoğlu hakkında verilen beraat kararını Adımlar Maraş olarak gönüldaşlarla beraber 6 Mart Pazar günü kutladık.

Adımlar Maraş bürosunda yapılan kutlamaya gün içerisinde yapılan ziyaretlerle birlikte geniş bir katılım oldu.

Bununla birlikte, haftalık programın parçası olarak, Kumandan’ın Kavgam kitabının ikinci cildinin okunmasına da bu vesileyle başlanış olundu. Kitap, Üstad Necip Fazıl’ın, İdeolocya Örgüsü kitabına ek olarak kaleme aldığı ve İbda Kadrosu’na ithaf ettiği “İslâmı Yenilemek” başlıklı yazısı ile başlarken, bu ithafın tarihî olarak ifâde ettiği mânâ vurgulandı.

Hikâyesini Kumandan Mirzabeyoğlu’nun “Tilki Günlüğü” adlı eserinde anlattığına göre, Üstad bu yazıyı Kumandan’a vermişken, Kumandan O’na, “İslâmı Yenilemek” lafzının yanlış anlaşılabileceğini ifâde etmesi üzerine, Üstad, daktilo edilmiş metne kendi el yazısıyla şerh edici eklemeler yapıyor…

Bu ithaf yazısı, daha sonra İdeolocya Örgüsü’nün sonuna herhangi bir şeymiş gibi ekleniyor ve ekleme yapılırken, Üstad’ın kime ithaf ettiğine de yer verilmiyor. Oysa, işte Kumandan’ın o “yanlış anlaşılabileceği” beyanı üzerine Üstad’ın el yazısı ile yaptığım eklemeler, Allah’ın bir hikmeti olarak elde delil olarak bulunmuş oluyor.

Bu ithaf yazısında özellikle dikkat çeken ve bu gün için de geçerli olmak üzere, İslâm’a, müslümanlığa düşman olarak gösterilen iki tip: Kaba softa ham yobaz ile, reformcu…

Bunlar, güyâ müslüman gözükürken İslâm’a cepheden zıt olanlardan daha da tehlikeli birer İslâm düşmanıdır ki, görevleri içten yıkıcılıktır.

Diğer yandan, kitabın tabiî akışı içerisinde Üstad’ın Ülkücüler hakındaki tesbit ve teşhisleri de başa denk gelmiş ki, bu gün pratik olarak yaşadığımız meselelere de denk gelen bir tarafı var.

Bu gün bir liderlik problemi yaşadığına şahit olduğumuz Ülkücü gençlik, bir taraftan yaşanan hadiselerle ülkenin bir bekâ sorunu ile karşı karşıya bırakılışına şahit olurken, diğer yandan da kendisini pasifize ederek, sorununun derinleşmesine sebep olanlar karşısında ne yapacağını pek bilmez bir durumda.

Maraş Sütçü İmam Üniversitesinde, Amerikancı bölücü etnik militanların saldırısı ile bir çok vatansever öğrencinin yarlandığı ve birkaç gündür Adımlar Maraş bürosunun da öncelikli gündemini bu hadiselerin meşgul ettiği bir ortamda, Üstad’ın 40 seneye yakın bir zaman önce yazdıkları, bu günlere de ışık tutucu oldu.

Ve son olarak, Adımlar Maraş bürosunda yaptığımız tadilat ve genişletme çabaları nihayet bitme noktasına geldi. İnşallah bundan sonra faaliyetlerimizi çok daha geniş katılımla yapma imkânı bulacağız.

Adımlar Maraş olarak haftada iki gün kitap okuma programlarını, zaruretler hariç -İstanbul’a mahkemeye gitme vs gibi- aksatmadan iki seneden beri devam etmekteyiz ki, bu çerçevede 200 Toplantı yapmış olduk ve bu toplantılarda gündemi ve yapılması gerekenleri de değerlendirdik.

Bunun yanında yine hafta sonları çeşitli programlar yaptık ve çoğu zaman da bir programa tabi olmadan aktüel meseleler üzerinde konuşmaya devam ettik.

Spor çalışmaları da devam ediyor ki, artık yeni salonumuzda, daha geniş katılımla ve daha rahat ortamda yapabileceğiz. Yeni hocalarımız nezaretinde…

ADIMLAR Maraş

 

20160303_18553720160303_19452320160303_194708

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: