Diyarbakır’da Kutlu Doğum Haftası Programı

Diyarbakır’da Kutlu Doğum Haftası Programı

     Peygamber Sevdalıları Platformu’nun Diyarbakır’daki Kutlu Doğum Haftası programına katılanlar meydana sığmadı…

Kutlamalar için Nevruz Parkı’nın seçilmesi ayrıca dikkat çekti. Bilindiği gibi, bu alan Amerika’nın kara ordusu etnik Kürtçü PKK tarafından sembol olarak seçilmiş ve Nevruz Parkı olarak adlandırılmıştı.

İşte bu alan etnik Kürtçülüğü reddeden Müslüman Anadolu Ahalisi tarafından hınca hınç dolduruldu.

Kutlu Doğum Haftası kutlamaları için Nevruz Alanı’na çıkan tüm yollar polis barikatları tarafından kapatıldı. Kutlamaya katılanlar aramadan sonra alana alındı. Araçlar ise alana alınmadı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program ilâhilerle devam etti.

Nevruz kutlamalarından kalan fotoğraf ve afişler brandalarla kapatıldı.

Alanın her tarafında Diyarbakır’da şehid edilen İhya-Der Başkanı Aytaç Baran ve 6-7 Ekim olayları sırasında şehid edilen Yasin Börü’nün fotoğrafları vardı.

“Hiçbir Güç Halkımızı İslâmî Kimliğinden Koparamayacaktır”

Peygamber Sevdalıları Platformu Dönem Sözcüsü Yahya Uğraş konuşmasında, “Hiçbir güç halkımızı İslâmî kimliğinden koparamadı, koparamayacaktır. Sorunlarımızı çatışarak değil sulh içinde çözmeliyiz. Müslümanlar kardeştir. Kavmî farklılıklarımız birbirimizi dışlamamıza, üstünlük taslamamıza sebep olmamalı; mezhep farklılıklarımız birbirimize düşmanlık nedeni olmamalıdır. Hepimiz İslâm ile şeref kazandık. Kürd’e de Türk’e de şeref veren aziz İslâm’dır. Başımıza gelen musibetler İslâm’dan uzaklaşmaktan kaynaklanıyor.” dedi

 

5 6 3 1 2 7 3

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: