TÜRKİYE TOPRAKLARI ARTIK “AYNI ZAMANDA İSRAİL TOPRAĞIDIR”!..

TÜRKİYE TOPRAKLARI ARTIK “AYNI ZAMANDA İSRAİL TOPRAĞIDIR”!..

Erdoğan-AKP Hükümeti’nin dün İsrail Terör Örgütü’nün NATO üyeliği için vetoyu kaldırması üzerine güya Mavi Marmaracı, Reisçi-Hocacı AKP Medyası’ndan tık yok… İsrail’in güvenliği için BOP Eş Başkanlığı görevini istikrarla yürütüp süreci bugünlere getiren İktidarın bu son hamlesi üzerine sessizliğe bürünen “dilsiz şeytanlar” bir yana, Erdoğan ve Davutoğlu’nun ortak bir dil ile defalarca yaptıkları “Türkiye, aynı zamanda NATO Toprağıdır!” açıklamasını İsrail’in NATO üyeliği ile birlikte değerlendiren Sayın Müyesser Yıldız’ın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımı, Din-Vatan-Millet ortak hassasiyetleri temelinde alâkalarınıza sunuyoruz.

ADIMLAR Dergisi

 

TÜRKİYE TOPRAKLARI ARTIK “AYNI ZAMANDA İSRAİL TOPRAĞIDIR”!..

 

Türkiye Toprakları Artık “Aynı Zamanda İsrail Toprağıdır”!..

Ankara’daki “saltanat kavgasında” göz gözü görmezken, etrafımızdaki çember alabildiğine daralıyor.

AB ile “mülteci pazarlığına” oturduk… Mülteci kampı olmak için AB’ye “vize serbestisi” şartı koştuk… AB kabul ediyormuş gibi yaparak, mülteci konusuyla ne alakası varsa önümüze “Rum kesimini tanıma, PKK’yla yeniden masaya oturma” gibi bir dizi siyasi şart koydu… Hasılı Brüksel’e 3 milyar euro almaya giderken, evdeki bulgurdan olduk…

IŞİD’le mücadele için Barzani peşmergelerini eğitmekle övünüyorduk… Meğer ABD’nin eğitip, donattığı iki peşmerge bölüğü Kerkük’e gönderilmek üzere yola çıkmış… Bu arada Rusya da IŞİD’le mücadele için Barzani’ye yeterli silah ve mühimmat göndereceğini açıkladı. Konuyla ilgili olarak Rus yetkililer, Barzani’nin adamlarına, “Ermenistan, Kürdistan bölgesinden 200 kilometre uzak. Bu yüzden bölgeye destek veriyoruz” demiş… Hasılı Kerkük Barzani’yi gidiyor, “Kürdistan” Ermenistan’la birleştiriliyor…

-Çocuk Öldürmeyi İyi Bilenlerle Omuz Omuza-

Ve tarihi gelişme; İsrail’in NATO’da temsilcilik açmasına ilişkin vetomuzu kaldırdık… Yani “çocuk öldürmeyi iyi bilirsiniz” dediklerimizle, omuz omuza hizaya getirildik… İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, “Bu, yıllardır üzerinde çalıştığımız bir hedefti. NATO ile işbirliğinin artması, İsrail’in güvenliği için önemli bir adım” dedi.

Durup, soralım; İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi için şartlarımız neydi? Özür, tazminat ve Gazze’ye ambargonun kaldırılması… Meğer aynen AB gibi, İsrail bize şartlar koşmuş da haberimiz yokmuş.

Erdoğan, “Türkiye toprakları aynı zamanda NATO’nun toprağıdır” diyor ya, görünen artık Türkiye toprakları, “Aynı zamanda İsrail’in toprağı” yapılıyor.

Rum kesimini NATO üyesi yapmalarına ve dahi “İsrail’in güvenliği için” Türkiye’yi İran’la karşı karşıya getirmelerine de hazır olalım.

Türkiye “İsrail-Kürdistan-Ermenistan” kapanına düşürülmüş…

Biz, Erdoğan’ın Davutoğlu’nu koltuktan düşürmesini konuşuyoruz…

Ya sabır!.. Ya akıl!..

Müyesser YILDIZ

Kaynak: Facebook/MuyesserYildiz

 

Konu hakkında diğer haber ve yazılar:

timthumb (13)

timthumb

timthumb (12)

timthumb

timthumb (3)

timthumb (7)

timthumb (2)

timthumb (4)

timthumb (14)

timthumb (9)

timthumb (1)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: