ADIMLAR AVRUPA’DAN NİHAN ÖZTÜRK ALMAN ZDF’YE KONUŞTU: AMERİKANCI-İSRAİLCİ POLİTİKALAR TAMAMEN TERKEDİLMELİ!

ADIMLAR AVRUPA’DAN NİHAN ÖZTÜRK ALMAN ZDF’YE KONUŞTU: AMERİKANCI-İSRAİLCİ POLİTİKALAR TAMAMEN TERKEDİLMELİ!

ADIMLAR Avrupa’nın Almanya Temsilcisi, yazarlarımızdan Nihan ÖZTÜRK, bugün Alman ZDF kanalına bir demeç verdi.

Cuma Namazı sonrası gerçekleşen söz konusu röportajdan önceki hafta, yine Cuma Namazı çıkışında Alman ARD televizyonu ile yaptığı röportajının tamamının yayınlanmamasından dolayı gönüldaşımız “yayınlanması şartı”nı ortaya koyduktan sonra ZDF’nin sorularını yanıtladı.

Dusseldorf DİTİB Merkez camiinde gerçekleşen röportaj gönüldaşımızın “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” sloganlarını atmasından sonra başlıyor.

ZDF muhabirinin kimliğini, Almanya’nın Köln şehrinde Pazar günü gerçekleşecek olan Türk yürüyüşünü ve Türkiye’de yaşanan gelişmeler hakkındaki düşüncelerini sorduğu sorulara gönüldaşımız şu cevapları verdi:

Ben İBDA İdeolojisine bağlıyım. (İBDA selâmı vererek!)

Müslüman Türküm!

İBDA, İslam temelli Millî bir harekettir.

İster Milliyetçi, ister Sosyalist, ister İslâmcı olsun, Türk Halkı artık Bağımsız bir ülke istiyor ve Hükümetten buna uygun politikaları bir an önce gerçekleştirmesini bekliyor.

Amerikancı, AB’ci, NATO’cu ve İsrailci politikalardan kopmamızı istiyor.

Biz millet olarak ülkemizde NATO ve Amerikan üslerine karşıyız ve vatanımızda hiçbir yabancı asker istemiyoruz! Ne Amerikan ne Fransız ne Alman!

Almanya’yı ve sizi rahatsız edebilir bu söylediklerim ama, Alman silahlarının ne işi var ülkemizde ve Ortadoğu’da?!

Amerika’nın, Fransa’nın, NATO’nun ne işi var?!

Topraklarımızın kullanılmasıyla, komşularımızın ve diğer ülkelerin bombalanmasından rahatsızız ve derhal sonlandırılmasını arzu ediyoruz.

Tekrar ediyorum; Bağımsızlık istiyoruz! İBDA Fikriyatına mensup insanlar olarak bütün Anadolu adına konuşabilirim ki, bizler kendi Rönesansımızı ve medeniyetimizi kurmak istiyoruz.

Biz Türkler sabırlı ve barışçıl bir milletizdir. 60 küsur senedir Almanya’dayız ve buna bizzat siz şahitsiniz. Buraya ilk gelenler entelektüel, öğretmen, mühendis vs. insanlarımız değildi. Tamamiyle kırsalda yaşayan insanlarımız taze iş gücü olarak geldi. Doğal olarak kendilerini fikren geliştiremediler. Bizler ise gördüğünüz gibi yepyeni bir nesil olarak buradayız. Öncelikle Alman halkı önyargılarından kurtulmalı. Her siyah kafa Türk değil. Bakın ben sarı saçlı ve mavi gözlüyüm.

Türkler, ayaklanması zor bir Millet. Fakat ayağa kalkıp harekete geçtikten sonra durdurulması zor bir kuvvettir.

Pazar günü yürüyüşe katılıp katılmayacağım önemli değil. Katılırsam bu doğrultuda düşünen bir Türk olarak katılır, Milletimizin hissiyatına tercüman olacak işlere kalkışırım.

Gönüldaşımızın verdiği beyanatlar sırasında etrafında halkalanmaya başlayan cami cemaatinin ilgi ve alâkası dikkat çekiciydi. Konuşmasının sonunda gönüldaşımızı tebrik eden cemaat, ZDF muhabirlerine, Din-Vatan-Millet meselesinde Nihan ÖZTÜRK’ün sözlerinin arkasında durduklarını ifâde ettiler.

Bu teveccüh karşısında gönüldaşımız cemaate dönerek “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” diye slogan attırıp röportajı sonlandırdı.

ADIMLAR AVRUPA

 

nihan_ozturk_zdf_almanya_1

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: