RODRİGO DUTERTE: OBAMA! SEN O….. ÇOCUĞUSUN!

RODRİGO DUTERTE: OBAMA! SEN O….. ÇOCUĞUSUN!

“Bağımsız” bir ülke olan Filipinler’in Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, kendisini “yargısız infazlarla” suçlayan, dünya üzerindeki terör ve vahşetin asıl kaynağı ABD’nin elinde onbinlerce Müslüman ve mazlum kanı bulunan Başkanı Barack Obama’ya “O… çocuğu!” diyerek küfretti.

Sputnik’in haberine göre, Laos‘taki Güneydoğu Asya Ulusları Birliği’nin zirvesinde konuşan Duterte, Obama’ya seslenerek, “Saygı duymalısın. Sorular ve açıklamalar atamazsın” derken, Filipinler’in yerli dillerinden olan Tagalog dilinde, Obama’ya “Putang ina (o… çocuğu)” diyerek küfretti. Duterte küfrettikten sonra, “Seni burada lanetlerim” diye konuştu.

“Bağımsız” bir devlet olmaları sebebiyle, Filipinler Cumhuriyeti halkı dışında kimseye hesap-cevap vermeyeceğini belirten Duterte, “Onu [Obama’yı] umursamıyorum. Kim o?!” dedi.

Duterte, “Filipinler bir vasal devlet değil. ABD’nin sömürgesi olmaktan uzun zaman önce çıktık!” dedi.

Duterte, Obama’nın “insan hakları” konusunda konuşmasını da eleştirerek, Amerikalıların Moro (Filipinlerdeki Müslüman halk) halkından 600 bin kişiyi katletmesini hatırlattı.

Şu ana kadar ABD’den bir özür duymadık” diyen Duterte, insanların ABD’den çok etkilendiğini, ancak kendisinin onu herkesin önünde tekmelemekte duraksamayacağını söyledi.

Duterte, yakın zamanda uyuşturucu satıcılarına ve kullananlara karşı “ölüm” kampanyası başlatmıştı.

ADIMLAR Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d