AFGAN İSTİKLÂL SAVAŞÇILARINDAN İŞGALCİYE DARBE: BİR F-16 DÜŞÜRÜLDÜ, 10 CONİ TELEF OLDU!

AFGAN İSTİKLÂL SAVAŞÇILARINDAN İŞGALCİYE DARBE: BİR F-16 DÜŞÜRÜLDÜ, 10 CONİ TELEF OLDU!

Dünya üzerindeki terör ve vahşetin esas kaynağı Amerikan Terör Örgütü’nün Afganistan’ı işgal etmiş olmasına karşılık, Afgan Mücahid Kuvvetleri, düşmana ve işbirlikçilerine darbe üstüne darbe vurmaya devam diyor.

Cumartesi günü, Afganistan’ın Parvan kentinin Bagram ilçesinde ABD’ye ait bir uçağı, Mücahidler tarafından düşürülürken, uçağın iki pilotu da öldü.

Afganistan’ın bağımsızlığı için cihad eden Afgan Mücahid Silahlı Kuvveti Taliban’ın bu eylemi, Ortak-Esas Düşman Amerika ve işbirlikçilerine karşı gösterilmesi gereken tavır olarak bir ders niteliğinde.

 

Paktia’da 8 Coni Telef Oldu

Afganistan’ın Paktia kentinde 8 terörist düzenlenen temizlik operasyonları neticesinde etkisiz hâle getirildi.

Mücahid Taliban medyası yaptığı açıklamayla saldırıyı üstlendi.

Taliban, medya organları vasıtasıyla yaptığı açıklamada, işgalci terörist conilere karşı ilk temizlik operasyonunun Paktia ilinin Jani Khel bölgesinde conileri taşıyan zırhlı bir araca düzenlendiğini, bu operasyonla 1 tankın tahrip edildiği ve 7 teröristin öldürüldüğü ifade edildi.

Diğer operasyonda da yine aynı bölgede yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu Amerikalı bir teröristin daha öldürüldüğü, 2 coninin de işgale devam edemeyecek hâlde ağır yaralanarak “etkisiz elaman” konumuna getirildiği açıklandı.

Daha önce de NATO’ya ait iki işgal helikopteri, aynı Afgan mücahid kuvvetleri tarafından düşürülmüştü.

 

Kâbil’de İşbirlikçiler Hedef

Afganistan’ın başkenti Kâbil’de “Savunma Bakanlığı” adlı Amerikan işgaline destek olan işbirlikçi kuruluşa fedâ taarruzu gerçekleştirildi.

Binanın girişinde, tam da Amerika’ya hizmet eden hainlerin mesai bitimine denk getirilen operasyonundaki ilk patlama üzerine olay mahalline doluşan diğer işbirlikçilerin oluşturduğu daha büyük kalabalığın fırsatını kollayan ve üzerinde asker üniforması olduğu belirtilen ikinci fedai de eylemini başarıyla gerçekleştirip şehadete ererken, en az ikisi üst düzey olmak üzere 24 Amerikan kuklası telef olmuş, onlarcası da yaralanmıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: