Kudüs Ve Mescid-İ Aksa, Anadolu’yu Bekliyor: “KUDÜS’Ü TEKRAR BİR TÜRK FETHEDECEK!”

Kudüs Ve Mescid-İ Aksa, Anadolu’yu Bekliyor: “KUDÜS’Ü TEKRAR BİR TÜRK FETHEDECEK!”

Mirasımız Derneği Genel Sekreteri ve TV 5 televizyonunda hazırladığı programları sunan Kadir Murat ÖZTÜRK, geçtiğimiz haftasonu dergimizde “Mescid-i Aksa ve Kudüs İzlenimleri” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

ADIMLAR Platformu’nun Fatih bürosunda gerçekleşen sohbette, Sayın Öztürk’ün, Mirasımız Derneği’nin çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği Kudüs ziyareti etrafında izlenimlerini aktardı.

Sohbetin başında özellikle Türkiye’deki İslâmcı camialara mensup insanların “Kudüs davası”, “Filistin davası” sloganları etrafında yıllardır çok şey söylediğini, yazdığını dile getiren Kadir Öztürk, insanların bütün bu verilerden “Filistin ve özellikle Kudüs hakkında yeterli bilgiye sahip oldukları” gibi son derece yanlış bir kanaate sürüklendiklerini, bu çerçevede “Kudüs ve Mescid-i Aksa” sloganlarını atanların da kendilerini “çok sıkı mücahid” bilmek gibi bir teselli ile avuttuklarını ifâde ederek, son derece samimi ifâdelerle şunları söyledi:

Kudüs ziyaretini gerçekleştirene kadar biz de “çok sıkı mücahid”dik. Kudüs’ü kimseye yedirmiyorduk filân. Ama şimdi gittik ve gördük ki, durum bizim tahayyül ettiğimiz ve bildiğimizden çok daha farklı!

Konuşmasının tamamında zihnimizdeki bazı “genel geçer bilgi” kalıplarını sarsan bir şekilde “tahayyül ettiğimiz ve bildiğimizden çok daha farklı” olan Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa işgalinin mevcut sonuçlarını dile getiren Kadir Bey, kendi çektiği görüntüleri de sinevizyon eşliğinde bizlerle paylaştı.

Filistin Davası ve İsrail Sorunu ile ilgili zihinlerdeki “genel geçer bilgi” kalıplarının en önemlilerinden biri olan “Mescid-i Aksa’nın tam olarak neresi olduğu?” sorusunu katılımcılara soran Kadir Murat Öztürk, bilinenin aksine Mescid-i Aksa’nın, Kıble Mescidi ve Kubbetüs Sahra’nın da içerisinde bulunan 144 dönümlük alanın tamamı olduğunu vurguladı.

Hususiye El-Halil’de bulunan ve Hz. İbrahim ve Sare validemiz başta olmak üzere birçok peygamber ve eşinin kabrinin bulunduğu El-Halil Camiî’nin 1994 yılında bir provokasyonla kapatılmasının ardından büyük kısmına el koyan Yahudilerin, üçte birini Filistinlilere bıraktıkları camiden de çektiği görüntüleri izleten Kadir Murat Öztürk; cezaevine girer gibi İsrail’li teröristlerin gözetiminde turnikelerden geçtikten sonra camiye girebildikleri ve dua ettikleri sırada hemen duvarın diğer tarafında bulunan Yahudilerin bağırarak nasıl Müslümanları taciz ettiğini gösteren kayıtları da bizlere gösterdi.

144 dönümlük Mescid-i Aksa için de Yahudilerin sistemli olarak provokasyon ve saldırılarına devam ettiklerini vurgulayan Kadir Öztürk, İsrail’in tıpkı El-Halil Camiî’ndeki gibi süreci sürekli tacizlerle tırmandırdığını, “arkeolojik kazı” kılığında tüneller kazarak, kendilerine yasak olan Mescid’e asker ve Hahamlarla girerek fırsatını buldukları bir zamanda Mescid’i işgal edeceklerini dile getirdi.

Allah’ın bu topraklara hâs yarattığı hissiyatını veren fedakâr Kudüs’lü Müslümanların, bu girişimlerin farkında olarak Mescid-i Aksa’yı asla boş bırakmadığını, sürekli bahçesinde çoluk-çocuk sabahladığını gözlemlediğini dile getiren Öztürk, Kudüslü kardeşlerimizin bu genel tavrı yanında, bütün gününü Mescid-i Aksa’da geçiren “Murabıt”larla ilgili Mirasımız Derneği’nin yardım ve destek çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Yahudilerin, Kudüs’teki Müslüman nüfusu “göç”e zorlamak için her türlü girişimde bulunduğunu söyleyen Öztürk, bu çerçevede Kudüs’teki Müslümanların Filistin’in hiçbir yerinde olmayan şekilde pahalılıkla bezdirilmeye çalışıldığını dile getirdi.

Kudüs ve Mescid-i Aksa ziyareti etrafında izlenimlerini dinlediğimiz Sayın Kadir Murat Öztürk, Kudüs’teki Müslümanların sahipsizliğine nisbetle, süreç içerisinde sembolleşen ve Filistin Davası’nda gündemin başında zikredilen Gazze’deki Müslümanların silahlı bir güce sahip olmaları (HAMAS) dolayısıyla Kudüs’teki kardeşlerinden nisbeten şanslı olduklarını vurguladı.

Mescid-i Aksa’daki murabıtlarla gerçekleştirdikleri sohbetler sırasında ortak hissiyat olarak dile getirilen söze dikkat çeken konuşmacımız, Filistinlilerin bütün ümitlerinin Anadolu olduğunu ifâde ettikten sonra, birçok Filistinli’den duyduğu şu sözü aktardı: “Kudüs’ü tekrar bir Türk fethedecek!

 

“İSRAİL DİYE BİR DEVLETE YER YOKTUR!”

ADIMLAR olarak, İBDA Temelli bölgemizde ortaya koymaya çalıştığımız siyasetimizin stratejik düsturu Sayın salih MİRZABEYOĞLU’nun ifâde ettiği ölçüdür:

“Gerçek bir Büyük Doğu projesi içinde İsrail diye bir devlete yer yoktur!”

Bölgemizde ve ülkemizde “dost” ve “düşman” tesbitini kendisine göre tayin ettiğimiz bu stratejik esas ışığında, gerçek mücadelenin bölgemizde “İsrail’e yer vardır!” diyenlerle “İsrail’e yer yoktur!” diyenler arasında gerçekleştiğini ilan ederek yürüttüğümüz mücadelemizde, Sayın Kadir Murat Öztürk’ün “Kudüs ziyareti” vesilesiyle yerinde tahkik ederek bizlere aktardığı Kudüs’teki Yahudi işgalinin çapı hakkındaki bilgiler, bundan sonraki yayınlarımızda esaslı bir gündem olarak kendisini bize dayatıyor.

Tabiî Düşman Yahudi’ye olan ezelî öfkemizin eşlik ettiği büyük bir dikkatle dinlediğimiz KADİR MURAT ÖZTÜRK beyefendiye ve onun şahsında Kudüs ve Mescid-i Aksa temelinde Filistin Davası’nı gerçekten dert edinen MİRASIMIZ DERNEĞİ’nin kıymetli güdücülerine ve konuyu olması gerektiği gibi gündeme taşıyan TV 5 kanalına tekrar teşekkür ediyoruz.

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu

 

1442085176

p1080667 p1080651 p1080644 p1080626 p1080610 p1080597 p1080586 p1080574 p1080570 p1080542 p1080519 p1080517 p1080507 p1080494 p1080482

SAMSUNG CSC

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: