HAMASET DEĞİL, GERÇEK! FİLİPİNLER AMERİKA’YI KOVUYOR!

HAMASET DEĞİL, GERÇEK! FİLİPİNLER AMERİKA’YI KOVUYOR!

Irak, Afganistan işgalleriyle başlayan süreçte aldığı mağlubiyetler sonucunda ekonomik ve siyasî büyük güç kaybederek karizması çizilen ve muhteşem çöküşünü zamana yaymaya çalışan Amerika’ya bir tekme de Filipinler’den geldi!

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ABD ile 1951‘den beri süregelen askeri birlikteliğini sonlandıracaklarını açıkladı.

Rodrigo Duterte, ABD başkanı Obama hakkında “Sen O… Çocuğusun!” sözlerinden sonra, şimdi de uzun yıllardır müttefiki olan ABD ile en kısa sürede askeri ilişkileri de sonlandıracağını açıkladı. Bu çerçevede, Amerika’nın Filipinler’deki askerî üslerini de kapatması gerekecek ki, bu durumda Filipinler Amerika’yı işgal ettikleri vatan topraklarından kovmuş olacaklar.

Filipinli toplum toplantısında konuşan Duterte, “Bu en son yapılacak tatbikat, Filipinler ve ABD’nin birlikte yaptığı en son askeri uygulamadır!” dedi. Duterte bu yaklaşımıyla 1951’den bu yana süregelen bir askeri birlikteliği de sonlandırmış olacak.

Yalancı-Sömürgeci-Soykırımcı-Emperyalist Batı dünyasına hamaset edebiyatıyla gaz alarak karşıymış gibi görünmenin ötesine geçerek, topraklarından söküp atma iradesini gösteren bütün liderlere selâm olsun!

ADIMLAR Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: