TERÖRİST AMERİKA MARAŞ’TA PROTESTO EDİLDİ

TERÖRİST AMERİKA MARAŞ’TA PROTESTO EDİLDİ

Maraş’lı bir grup şair ve yazar Amerikan terörizmini kınamak için bir araya geldi.

Trabzon Bulvarı Özel İdare İş Merkezi önünde grup adına basın açıklaması yapan Şair Cuma Ali Çetin, “dünyadaki her türlü terör faaliyetlerine sponsorluk yapan ABD, Avrupa ve yandaşlarını, terör ve gözyaşından nemalanan tüm cani ve zorbaları nefretle kınadıklarını” söyledi.

Dünyada göz yaşının en çok döküldüğü ülkelerin İslâm ülkeleri olduğunu belirten Çetin, şunları kaydetti: “İslâm ülkelerindeki kargaşanın sebebi tamamen Amerika ve Avrupa ülkeleridir. Aynı şekilde ülkemizde de her türlü terör olaylarını dış güçler ve bunların baş aktörü ve İsrail’in hamisi Amerika ve yandaşları körüklemektedir. Türk ve İslâm âlemine bunca zulmü, oluk oluk akan kanı reva gören ve zeytin yağı gibi kendini aklamak için her türlü entrikalarla üste çıkmaya çalışan ve içeriden de şeytani plân ve fitneyi yaymaya devam eden bu ülkeleri kınıyoruz.

‘Amerika’yla İlişkilerimizi Gözden Geçirmeliyiz’

Kardeş olarak kenetlenildiğinde düşman olanların tüm oyunlarının boşa çıkacağını söyleyen Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz darbesinde vatanımıza ve milletimize kastedenleri kanadı altına alan bu ülkeyle tüm ilişkilerimizi acilen gözden geçirmeliyiz. Milletimizin yüreğinin soğuması için 15 Temmuz darbesinde parmağı olanlara ve PKK’ya destek verenlere idam yasası çıkarılmasını istiyoruz.” Grup şiirler okuduktan sonra olaysız bir biçimde dağıldı.

Anadolu’nun bir çok köşesinde gerçekleşen bu ve benzer protesto haberlerini, mevcut sahteliklerden sıyrılıp bir ân önce fiîli gerçekliğe bürünmesi ve hedefine ulaşması ümidiyle paylaşmaya devam edeceğiz.

ADIMLAR Maraş 

kahramanmaras-sairleri-abd-yi-kinadi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: