ALMANYA’DA PANİK OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR

ALMANYA’DA PANİK OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR

Almanya‘nın Saksonya Eyaleti‘ne bağlı Chmenitz şehrinde, bugün öğle saatlerinde büyük bir patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte şehrin anayollarını kapatıp köşe bucak her yeri, her arabayı aramaya başlayan SEK Birliklerine bağlı ağır silahlı ve maskeli Alman komandoları, halk arasında büyük paniğe yol açtı.

Chemnitz polis teşkilatının twitter üzerinde verdiği bilgiye göre, 22 yaşında bir Suriyelinin “canlı bomba” eylemi düzenleyeceği şüphesi bahanesiyle, geniş çaplı bir operasyon düzenleniyor.

İsmi Jaber Albakr olduğu açıklanan şüpheli şahsın fotoğrafları medyaya servis edilirken, hâlen bulunamadığı da gelen bilgiler arasında.

Patlamanın ise, şüphelinin evini aramak üzere kapısının havaya uçurulmasıyla meydana geldiği, verilen bilgiler arasında. Polisler ayrıca çevredeki mahallelerin tümü boşaltılmış durumda.

Devlet Ceza Ofisi’nden bir yetkili ise, şüphelerini doğrulamak için şu açıklamayı yaptı:

Şüpheli çok tehlikeli biri ve hemen yakalanması gerekiyor. Evinde patlayıcı malzemeleri bulduk.

Alman makamlarının son birkaç yıldır benzer operasyonlar düzenleyip bunlardan istediği neticeleri alamaması sonrasında devam eden bu panik havasının, Alman Hükümeti’nin Amerika’nın kuyruğunda uygulayageldiği dış politikalarının bir sonucu olarak görmek yanlış olmaz.

ADIMLAR Avrupa

image1-1 image2-1 image3

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d