ALMAN ÖZEL HAVAYOLLARI ÇÖKÜYOR

ALMAN ÖZEL HAVAYOLLARI ÇÖKÜYOR

Alman Parlamentosu’nun “Ermeni Soykırımı” kararı sonrasında “Alman milletvekillerine İncirlik ziyaretini yasaklayan” ve bunu iç politikada “bağımsızlık” ve “Batı karşıtlığı” etrafında hamaset söylemlerinde sürekli gündemde tutan Hükümet ve medyası, Merkel’in lâftan öteye geçmeyen ve lehimize hiçbir pratik neticesi olmayan “bu karar hukuki değil, siyasîdir” yollu açıklaması ile yelkenleri suya indirerek, Almanlara tekrar İncirlik kapılarını açmıştı.

Daha doğrusu Alman askerleri zaten Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO bünyesinde komşu ülkelerimizi, İslâm beldelerini İncirlik üzerinden bombalamaya devam ediyordu da, milletvekilleri ziyaret edememişti bu süre zarfında. Nasıl bir “Batı’ya direnmek”se artık…

İşte söz konusu İncirlik’te ki askerlerini ziyaretten sonra ülkelerine geri dönen Alman Milletvekilleri, Ankara Hükümetiyle gerçekleştirdikleri görüşmeler sonrasında aldıkları tavizlerin neşesiyle olsa gerek, ayaklarının tozuyla Türkiye hakkında sürekli Alman medyasında “güzellemeler” yaptılar.

Hemen ardından Türkiye’ye Alman turistlerin seyahatlerini kolaylaştıran düzenlemelerle birlikte rezervasyonlarda büyük artışlar gözlendi ki, PKK’nın bombalı saldırılarıyla tekrar durgunlaşıp rezervasyon iptalleri ile bugüne kadar gelindi.

 

Air Berlin ve TUİ Fly Sallantıda

AKP Hükümetinin sağladığı tüm bu kolaylıklara rağmen biricik gelir kaynağı Almanların turizm-seyahat ihtiyacını karşılamak olan Alman özel uçak şirketlerinde garip şeyler oluyor.

Air Berlin ve TUİ-Fly gibi…

Büyük turistik holding şirketine bağlı TUİ-Fly adlı uçak şirketinde, bütün destinasyonları kapsayan uçuş iptalleriyle sarsıldı Almanya.

TUİ, alman turizm locasının en güçlü şirketi!

Binlerce yolcu, son ânda yapılan iptaller ile tatil beldelerine uçamazken, birçok havalimanında kavgaya varan kargaşalığa yol açtı.

Uçak iptallerin nedeni, iş güvenirliği sıkıntısı çeken ve buna tepki olarak hasta raporu alan pilot ve hosteslerin işe gelmemeleri olarak gösteriliyor.

Neredeyse dünyanın her yerine uçan söz konusu iki şirketten Tui-Fly’ın durumu belirsizliğini korurken, Air Berlin, son yıllarda sistemli olarak 2 Milyon euro zararla baş aşağı yuvarlanır bir görüntü çiziyor.

Yalnız Almanya’nın değil, Avrupa ve dünyanın sayılı firmalarının sallantılı bu durumlarını, her ân bir “çöküş” ilânı takip edebilir.

ADIMLAR Avrupa

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: