MUSUL DİRENİRKEN KUYRUKÇULARIN ALGI OPERASYONU

MUSUL DİRENİRKEN KUYRUKÇULARIN ALGI OPERASYONU

TIMETÜRK adlı bir haber sitesinde yer alan Melahat Kemal imzalı bir haberde, şu ân Musul’da direnen örgütlerin listesi ve onlarla ilgili kısa bilgiler var (*). Listeyi inceleyince meselenin sadece IŞİD’le sınırlı olmadığını, 2003 yılından beri Haçlı / NATO teröristlerini Irak’tan defetmek için uğraşan bütün yurtsever örgütlerin bir ve beraber olarak Musul’da direniş cephesinde yer aldığını, Özgür Musul ve Bağımsız Irak için bir araya geldiklerini anlıyoruz. Aynı Kurtuluş Savaşında Maraş, Antep, İzmir, Aydın’da ve Anadolu’nun dört bir yanında İşgale karşı İstiklâl Mücadelesi verenler gibi.

Batı muhatabını kim olursa olsun “IŞID” ismi altında şeytanlaştırıp, Anti-emperyalist mücadele verdiğini iddia eden solcularından tutun da, “Vatan namustur” diyen Milliyetçilerine, “Küfür tek millettir” diyen İslamcılarına kadar hepsini IRAK’ın, SURİYE’nin AFGANİSTAN’ın, LİBYA’nın işgale direnen ve vatan savunması yapan yiğit evlatlarına düşman etmiş, terörist olarak belletmiştir. Bu coğrafyanın şehirlerini talan ediyor, her türlü zenginliklerini çalıyor, Müslümanları kitleler hâlinde katlediyorsun; ardından bütün bu yaptıklarına gösterilen tepkiyi şeytanlaştırıp tekrar katliam yapıyorsun.

Sömürgecilerin bu algı operasyonunu yapması normal…  Lakin “Müslümanlık” iddiasındaki Türkiye’de İktidarın, muhalefetin ve medyanın bu algı operasyonunu yapmasını “kuyrukçuluk” dışında neyle izah edebiliriz?

Bu kuyrukçu takımının bahsi geçen algı operasyonunu yaparken kullandığı yalanların en kuyruklusu da şu: “Musul’u Türkiye’ye bağlayacaklar.” Şu çok iyi bilinmeli ki, Musul‘a ABD veya onun kuklası İbadi hükümeti izniyle sadece Türkiye bile girse, yine onu sana değil, bizzat İsrail uydusu Barzani‘ye verecekler. Dün Kerkük‘ü verdikleri gibi… Musul’u, Kerkük’ü ancak NATO’dan çıkar ve NATO/Haçlı ordusuna savaş ilan edersen alabilirsin.

Aynı kuyrukçu çevreler tarafından deniliyor ki; “Irak’ta otorite yok ve toprak bütünlüğü kayboldu. Bu nedenle Musul ve Kerkük’ü tarihsel haklarımız gereği müdahale edip alabiliriz.” Gaye bu ise, egemenlik hakkını kullan ve bölgeden ABD dâhil tüm işgal güçlerini çıkar! Bu hakkın kullanımı hazırlığına da İncirlik ve diğer işgal üslerini kaldırarak başlayabilirsin. İşgal gücü ile bir olup oraya saldırmak tarihsel hakkını kullanmak değil, o hakka ihanet etmektir. Önce tarihsel haklarının olduğu bölgeye saldıran işgalciye posta koyacaksın ki, bu haktan söz etmeye yüzün olsun.

Geçen gün bir ağabeyimiz (Yahya Ekşi) yazmıştı: Türkiye’nin müttefiklerine bir bakın: Irak’ta Barzani, Afganistan’da Karzai, Suriye’de ÖSO… Bu üçlünün ortak özelliği kendi vatanlarında vatan haini olmalarıdır.Karşısında direnenler ise vatan savunması yapmaktadır. Algı operasyonunu yapanlar kitleye bunu “onları kullanmak” olarak lanse ediyor. Vatanını satan seni satmaz mı? Kim kimi kullanıyor? İlkesiz pragmatizmden kim fayda bulmuş? Sen adamları kullandığını düşünürken bütün Suriye ve Irak sınırı bu hainlerin eline geçmiş? Kerkük ve Süleymaniye’yi Saddam’ın elinden kurtarıp(!) kime teslim ettin? Bu yağmacı sürüsü tapu ve nüfus kütüklerini, bütün resmi kayıtları yakarken kim kimi kullanmıştı?

“Antiemperyalist mücadele” sloganı atan solcuların, “vatan namustur” diyen milliyetçilerin, “küfür tek millettir” diyen İslâmcıların Musul saldırısında safını Emperyalist/İşgalci/Haçlı koalisyonu tarafında değil; ARAP’ın, IRAK’ın direnen evlatları yanında tutması gerekir. Bu duruş iddia ettiği fikrî mensubiyet gereği daha doğru ve namuslu bir duruştur. Sloganlarınızda ne kadar samimi olduğunuzun görüleceği yer Musul’dur.

Emin olabilirsin ki, yarın senin toprakların da işgal edildiğinde, senin işgale direnen çocuklarını da Batı aynı şekilde şeytanlaştıracak ve terörist ilan edecektir. Bin yıl önce “barbar“, yüz yıl önce “Kuvvacı eşkıya“, şimdi “terörist” dedikleri gibi.

Serhat Oğuz gönüldaşın ifadesiyle “Musul düşerse Diyarbakır’ı Erbile bağlayacaklar.” BOP plânı bu… Hesap bu… Bu hesabın içinde olanlar ise 2003’te 8.5 milyara Irak’ı satanlar… Çuvala müsaade edenler… Verilmesi gereken tepkiye “müzik notası mı?” diyenler… Ellerinizde bombalanan İslâm şehirlerinde ölen çocuklarının kanları var.

Unutmadık!

Direnen Türk’ün ve Arab’ın çocukları evde yaptığınız bu hesapları çarşıda başınıza geçirecek

Av. Mehmet TIĞLI
ADIMLAR Dergisi

(*) http://www.timeturk.com/musul-da-direnen-sunni-gruplar/haber-335771

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: