SALDIRIYA UĞRAYAN DOĞRUHABER GAZETESİ, REHBER TV VE İNZAR DERGİSİ’NE ZİYARET

SALDIRIYA UĞRAYAN DOĞRUHABER GAZETESİ, REHBER TV VE İNZAR DERGİSİ’NE ZİYARET

DoğruHaber Gazetesi, Rehber TV ve İnzar Dergisi’nin İstanbul-Esenler’de faaliyet gösterdiği binaya sabaha karşı silahlı ve saldırı düzenlendi.

Saldırı üzerine gazete, televizyon ve dergi çalışanı kardeşlerimize destek ziyaretinde bulunduk.

DoğruHaber Gazetesi Yayın Koordinatörü Sayın Abdullah Aslan başta olmak üzere, basın mensubu yazar ve çalışan kardeşlerimizle sohbet etme imkânı bulduğumuz ziyaret vesilesiyle bu menfur saldırı karşısında destek ve dayanışma mesajlarımızı ilettik.

Adımlar Fikir-Kültür-Siyaset Platformu kadrosundan Aydın Alkan ve Şakir Bilmez başta olmak üzere genç arkadaşlarımızın da iştirak ettiği ziyaret sırasında Sayın Abdullah Arslan saldırının bir basın kuruluşuna karşı yapıldığına dikkat çekerek, “yazı ve haberlerle faaliyet yürüten bir basın kuruluşuna bu şekilde bir karşılık verilemeyeceği”ni ifâde ettikten sonra, “anladığımız doğruları ifâde etmekten geri durmayacağız” dedi.

25 Mart 2015 tarihinde dergimize düzenlenen saldırı sonucunda şehîd olan Ünsal Zor’u da anan Arslan, “saldırıların İslâmî mücadele yürüten basın kuruluşlarına karşı devam etmekte olduğu”nu ifâde ettikten sonra “İslâmcı câmia içerisinde bu saldırılara karşı ortak bir tepki verilmemesinin, saldırganları cesaretlendirdiğini” vurguladı.

Gönüldaşlarımızdan Aydın Alkan, “yaşanan bu saldırının failleri bulunana kadar, sorumlusunun Devlet imkânlarını işgâl eden Hükümet olduğunu” vurguladıktan sonra, Adımlar’a karşı gösterilen “fail-i meçhul bırakma” tavrının DoğruHaber, Rehber Televizyonu ve İnzar Dergisi kadrosuna karşı sürdürülmemesi dileğini ifâde ederek, konunun takipçisi olacağımızı ifâde etti.

Ziyaretimiz sırasında saldırı ile ilgili kısa bir röportaj yapma imkânı da bulduğumuz Sayın Abdullah Arslan’ın şahsında;

İBDA Fikir ve Aksiyon Sistemi’ne bağlı aksiyonunu örgütlemeye çalışan ADIMLAR Plâtformu olarak, saldırıya uğrayan DoğruHaber Gazetesi, Rehber TV, İnzar Dergisi ve çalışanlarına tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, saldırıyı kınıyoruz!

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu

 

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: