TALİBAN SİLAHLI KUVVETLERİ TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRMIYOR: 12 CONİ TELEF

TALİBAN SİLAHLI KUVVETLERİ TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRMIYOR: 12 CONİ TELEF

İşgalci Batı gücünü ve işbirlikçilerini vatanlarından “demokratik yollar”la söküp atamayacağını bilen ve ilk günden beri silahlı Kurtuluş Mücâdelesi’ni istikrarlı bir şekilde sürdüren Afgan Millî Güçleri (TALİBAN) temizlik harekâtlarını sürdürüyor.

Amerikan Teröristlerini her yakaladığı fırsatta tepeleyen Sünnet ve Cemaat Ehli Taliban Mücahidleri, Hz Ömer’e atfen “Ömerî” adını verdiği yeni operasyonlar kapsamında, işgalci haçlı eşkıyalara karşı celâdetle ataklarını sıklaştırıyor.

Kunduz‘u teröristlerden temizleyerek düşmana ağır bir darbe vuran Afgan millî kurtuluş savaşçıları, Afganistan’ın Hilmend vilayetinin tamamını kontrolü altına almak üzere.

Ülke genelinde Amerika’nın başını çektiği Haçlı NATO Terör Örgütü Koalisyonu ve işbirlikçi Afgan güçlerine karşı savaşan Mücahid Kuvvetler, geçtiğimiz gün Bagram vilayetinde ABD terör üssüne fedâ eylemi düzenledi. Taliban kaynaklarının verdiği habere göre Taliban mücahidlerinden Abdullah el Hosti adlı bit yiğit, Bagram vilayetinde ABD hava üssüne bombalı araç ile şehadet eylemi gerçekleştirdi.

Fedâ eylemi sonucunda işgal altında bulunan terör üssünün kullanılamaz hale geldiği ve 12 Amerikalı teröristin öldüğü açıklanırken, çok sayıda coninin de yaralandığı bildirildi.

ADIMLAR Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: