VİDEO: MUHAMMED KESKİN HOCA REFAKATİNDE, MAHMUD EFENDİ KÜLLİYESİ VE MARİFET DERNEĞİ

VİDEO: MUHAMMED KESKİN HOCA REFAKATİNDE, MAHMUD EFENDİ KÜLLİYESİ VE MARİFET DERNEĞİ

26 Ekim 2016 tarihinde Beykoz Çavuşbaşı’nda ikâmet eden Mahmud Efendi Hazretleri ziyaretimiz sonrasında Marifet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Keskin Hocaefendi ile bir röportaj gerçekleştirmiş, ardından kendisinin refakatinde Mahmud Efendi Külliyesi’ni gezmiştik.

Sonrasında Marifet Derneği kadrosu etrafında gençlerin medrese eğitimlerini sürdürdüğü, derneğe bağlı haber merkezi ve yayınevi faaliyetlerine de ev sahipliği yapan dernek binasına gerçekleştirdiğimiz ziyaretin görüntülü kaydını gönüldaşımız Cüneyt Karan’ın çekimleriyle yayınlıyoruz.

Video kaydının girişinde Muhammed Keskin Hoca ile gerçekleştirdiğimiz ilk söyleşiden yayınlanmamış kısa bir bölümü de dikkatlerinize sunuyoruz.

Bu vesile ile gerek Mahmud Efendi Külliyesi, gerekse Marifet Derneği’nin kapılarını bizlere açan ve Mahmud Efendi’nin samimi bağlıları başta olmak üzere, Efendi’nin ve çevresinde hizmet görenlerin durumunu merak edenleri rahatlatan bu özel çekimleri yapmamıza imkân tanıyan Muhammed Keskin ve Şefik Kocaman Hocaefendiler başta olmak üzere, tüm Marifet Derneği kadrosuna, misafirperverliklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyoruz.

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset

 

 

mahmud_efendi_hazretleri_ustaosmanoglu_adimlar_dergisi_2

mahmud_efendi_hz_marifet_dernegi_muhammed_keskin_2

mahmud_efendi_ziyaret_marifet_dernegi_2

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: