ŞEHİDİMİZ HALİL KANTARCI’YI, BEŞTEPE’DE YAHUDİ İLÂHİSİYLE ANDILAR

ŞEHİDİMİZ HALİL KANTARCI’YI, BEŞTEPE’DE YAHUDİ İLÂHİSİYLE ANDILAR

Türk insanının İslâm davası için can verme iradesini ortaya koyduğu ve aralarında İBDA erlerinden Halil Kantarcı’nın da yer aldığı “15 Temmuz şehitleri” anısına Erdoğan’ın Beştepe’deki sarayında Hatay Medeniyetler Korosu tarafından düzenlenen konser TRT kanallarından birisinde (TRT Avaz) canlı yayınlandı. Doğrusu biz bu konserden sosyal medyada bir arkadaşın rastladığı davetiye ile haberdar olduk ve özellikle takip ettik. Davetiye metnini aynen aktarıyorum:

“Üç Semavi Dinin Mensuplarından Oluşan 2012 yılında Nobel Barış Ödülüne aday gösterilen Hatay Medeniyetler Korusunun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kongre ve Kültür Merkezinde 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenleyecekleri konserde eşinizle birlikte sizleri de görmekten onur duyarız.”

01 Kasım tarihinde icra edilen bu konserin haberini bir gün sonra Milliyet Gazetesi şu spotla duyurdu:

“Üç semavi din ile 6 mezhepten üyelerin oluşturduğu, barış ve kardeşlik içinde yaşama mesajı veren Antakya Medeniyetler Korosu, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde konser verdi.” (02 Kasım 2016 – Milliyet)

Konserde okunan eserlerden birisi de Shalom Aleyhem isimli Yahudi ilahisiydi. Evet, yanlış okumadınız; Halil Kantarcı ve İslâm için can veren diğer şehitleri Shalom Aleyhem’le onore(!) ettiler.

Halil Kantarcı… Ömrünü bu dinler arası diyalogcularla mücadeleye adamış bir İBDA Akıncısı ve 15 Temmuz’da onların kurşunuyla Hakk’a yürümüş… Onun ve o durumdaki diğer şehitlerin “hatırasına” dinler arası diyalog projesi kapsamında bir konser icra ediliyor ve Halil’in kanı üstünden adeta onu katledenlere selâm çakılıyor: “Ey Fettullah! Sizle yolları ayırdık ve kanlı bıçaklı olduk ama sizden peydahladığımız dinler arası diyalog projesi emin ellerdedir; onu biz besleyip büyüteceğiz.” Bu koronun devletin en üst makamında boy göstermesini başka türlü okumak mümkün mü?

Geçmişte İbdacılar ile Fetullahçılar arasındaki düşmanlığın temel sebeplerinden birisi bu medeniyeler ittifakı da denilen dinler arası diyalog projesiydi. Bunun Türkiye’de “tabanı” olan ilk mümessili Fetullah Gülen’dir. Onun başını çektiği emperyalizme ait bu proje 2002 sonrası AKP hükümetlerinden kabul görmüş ve onlar eliyle “devlet desteği” alarak son hızla yürümüştür. AKP İktidarları boyunca her ikisi de aynı kapıya hizmet eden Tayyip Erdoğan’ın uluslarası siyasî plânda Eş Başkanlığı’nı sürdürdüğü “Medeniyetler İttifakı Projesi” ile Fetullahçılığın yürüttüğü “Dinler Arası Diyalog Projesi”.  Görüyoruz ki, Fetullah’la yollar ayrılmasına rağmen, ondan peydahlanan bu gayrı meşru çocuk Erdoğan cephesinden kabul görmeye ve beslenmeye devam ediyor. Anlıyoruz ki, “kandırıldım” derken, “dinler arası diyalog konusunda kandırıldımdemiyor. Aralarındaki ihtilâf dallardadır, kökte değil.

15 Temmuz şehidimizi dinler arası diyalog için kurulan bir koronun okuduğu Yahudi ilahileriyle anamazsınız; bu onun hatırasına saygısızlıktır!” Bütün politik söylemi “FETÖ ile mücadele”den ibaret olanlar arasından bunu olsun diyebilecek tek bir yandaş kalem çıkar mı; merakla bekliyorum.

Gökhan YAMANGÜL
04 Kasım 2016
ADIMLAR Dergisi 

 

akp_tayyip_erdogan_15_temmuz_bestepe_halil_kantarci_ akp_tayyip_erdogan_15_temmuz_bestepe_halil_kantarci_2

akp_tayyip_erdogan_feto_fetullah_gulen_1

ibda_islamcilar_akp_fetullah_gulen_

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: