TALİBAN’DAN MUHTEŞEM OPERASYON: 23 CONİ, 44 İŞBİRLİKÇİ ÖLDÜRÜLDÜ

TALİBAN’DAN MUHTEŞEM OPERASYON: 23 CONİ, 44 İŞBİRLİKÇİ ÖLDÜRÜLDÜ

Afganistan’ın düşman işgalinden kurtuluşu için savaşan Afgan Mücahid Kuvvetleri hareketi TALİBAN’ın Sözcüsü Zabihullah Mücahid geçtiğimiz günlerde Bagram’daki Amerikan – NATO Üssü’ne gerçekleştirilen operasyon hakkında konuştu.

İşbirlikçi Afgan kaynaklarının ve işgalci Amerikan medyasının 4 Amerikalının öldüğünü duyurduğu operasyonda ölen Amerikalı terörist sayısının 23 olduğunu açıklayan Mücahid, işbirlikçilerden de 44’ünün öldürüldüğünü duyurdu.

Afganistan’da Amerikalı teröristlerin yuvalandığı en büyük üs olan Bagram Terör Üssü’ne gerçekleşen operasyon hakkında Taliban Mücahid Kuvvetler Sözcüsü Zabihullah Mücahid şunları ifâde etti:

Bugün sabah saatlerinde, İslam Emirliğine bağlı cesur bir savaşçı Bagram havaüssünde egzersiz yapmakta olan ABD işgalcilerine bombalı saldırı eylemi düzenledi. Bombalı araçla hava üssüne girmeyi başaran Mücahid Hafız Muhammed Parwani muhteşem bir şekilde hazırlanmıştı. Kesin bilgiye dayalı olarak bu kuvvetli patlama, içinde anahtar rolündeki yetkililer de olmak üzere 23 Amerikan askerinin ölümü ve içinde yerel kuklaların da bulunduğu 44 diğer kişinin ölümü ile noktalandı.

Saldırının planlanması 4 ay sürdü, eylemi gerçekleştiren Mücahid bu üsse çok zekice girdi ve geride pratik yapmakta olan onlarca işgalcinin cesedini bırakacak başarılı bir saldırı gerçekleştirdi. İşgal güçleri bu tür saldırılarda kayıplarını saklı tutmaya ya da kayıplarını olduğundan az göstermeye alışkındır. Ancak bu saldırının türü hususiyetle de Mücahidin düşman merkezine sızmadaki özverisi gösteriyor ki bu saldırı öylesine bir saldırı değildi, bu hedef öylesine bir hedef değildi.

 

ÖNCE ALMAN, SONRA AMERİKAN

Hatırlanacağı gibi, geçtiğimiz günlerde Afganistan’ın kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde Alman Konsolosluğu’na taarruz düzenleyen Mücahidler, 4 kişiyi öldürmüş ve 30 kişiyi yaralamışlardı.

İşgalci düşman unsurlarına büyük bir “şok ve dehşet” yaşatan bu saldırıdan saatler sonra Bagram’daki NATO Terör Üssü’ne yapılan taarruz, geçtiğimiz hafta bu üsten kalkan uçakların hedef gözetmeksizin gerçekleştirdiği bombardımanla katledilen 50’ye yakın masum Afgan kardeşimizin de bir intikamı oldu.

Farklı kaynaklardan öğrendiğimize göre “işçi” kılığında aylardır üsse girip çıkan Afgan fedâi savaşçı Parwani, büyük fedâkarlıklarla sürdürdüğü 1 yıllık bir çalışma sonrasında bu tarihî operasyonu gerçekleştiriyor… Şehâdeti kutlu olsun!

 

2003’DEN BERİ İNLERİNDEN ÇIKAMIYORLAR

Afganistan’da 2001’den beri Amerika’nın başını çektiği Kuzey Atlantik Terör Örgütü (NATO) koalisyonunun yürüttüğü işgal saldırıları sonucunda 1 milyondan fazla masum Afgan kardeşimiz katledildi.

Başta Bagram Terör Üssü olmak üzere, işgalci NATO güçleri, 2003 Kasım’ından beri bölgede bulundukları inlerinden dışarıya çıkamadıkları için, hava destekli “nokta saldırı”lar ve masum Afganları soykırıma tâbi tutan rastgele bombardımanlarla işgalini sürdürüyor. Buna karşın bölgenin tek hâkimi olan Taliban da, Batılı işgal kuvvetlerinin bu korkak savaş stratejilerinden dolayı, işbirlikçi kuklalara karşı düzenledikleri operasyonlardan fırsat buldukça, bu teröristlerin inlerine özel operasyonlarını sürdürüyor.

Afganistan işgaline, iktidara geldiği 2002 yılından beri AKP Hükümeti de fiili olarak destek vermekte. Hükümet, NATO bünyesinde Afganistan’daki işgale ortak olmamıza sebeb olan kararnâmeler ile bölgeye asker gönderdiği gibi, Amerika başta olmak üzere, NATO ülkelerinin Afganistan’a lojistik ve ikmal üssü olarak da İncirlik Terör Üssü‘nü kullandırmayı sürdürüyor.

ADIMLAR Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: