SİZİN GÖKÇE FIRAT’LA DERDİNİZ NE

SİZİN GÖKÇE FIRAT’LA DERDİNİZ NE

MAHALLENİN TEYZELERİ

-Hişşşt, onlar var ya onlar, Gökçe Fırat onların cenazesine geldi. Uzak durun onlardan.

-Hişşşt, onlar var ya onlar, Gökçe Fırat, Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler etrafında onlarla röportaj yaptı ve görüşlerine yer verdi. Yaklaşmayın onlara.

-Hişşşt, onlar var ya onlar, Gökçe Fırat tutuklandığı zaman, onun dava arkadaşlarına neler olup bittiğini sordular ve kamuoyunu bilgilendirmek için onların söylediklerini yayınladırlar. Okumayın onları.

-Hişşşt, onlar var ya onlar, şimdi de mahkemenin tahliye kararına rağmen Gökçe Fırat’ın cezaevi kapısında bir başka suç uydurularak yeniden gözaltına alınmasını hukukun ırzına tecavüz kabul edip, buna dair yayın yapıyorlar. Ah onlar, ah onlar…

ADIMLAR okuyucularının her biri bu diyaloglara defalarca şahitlik etmiştir. Biz de ettik.

KUMANDAN’a gönül verdiğimiz günlerde benzer tecride maruz kaldığımız, bütün çevremizi karşımıza alarak, “kınayanın kınamasına aldırmadan” O’nun kitaplarını okuduğumuz, “İbdacıyız” demekten gocunmadığımız için, bu tür mahalle baskıları bizim bir kulağımızdan girip diğerinden çıkar. Ayrı dava. Ama şu diyaloglara bakınca, “kimdir bu Gökçe Fırat” dememek elde değil. Amerika’nın şehit Saddam ve şehit Kaddafi’yi, 28 Şubat’ın Kumandan Mirzabeyoğlu’nu “öcüleştirdiği” gibi hakkında bir “umacı masalı” oluşturulan, sanki 70 milyon içinde en kötü, en tehlikeli insan gibi tepkiler verilen ve propaganda edilen Gökçe Fırat kimdir? Mahalle baskısını hayatının hiçbir evresinde iplememiş birisi olarak, bu çürümüş ve kokuşmuş, gırtlağına kadar harama batmış AKP çevrelerinin bir insan aleyhinde bu kadar atıp sıkılaması, ondan uzak durmak yerine, tanımaya çalışma vesilesi oldu.

ADIMLAR’dan uzak dur, onların yazılarını paylaşma, okuma, onlar Gökçe Fırat ile dost” yorumları had safhaya çıkınca, biz de kimdir, nedir diye bir araştırdık? Bu adam gerçekten bu kadar mı kötü; AKP’lilerin ekmek ve iş verdiği, akîl heyetlerine seçerek, milyonlarca para verdiği yazar ve sanatçılardan, danışmanlardan daha mı din düşmanı, devlet düşmanı, daha mı bölücü; merak ettik.

 

ALLAH’A İNANIYOR, ERDOĞAN’A İNANMIYOR

Çeşitli dönemlerde yazıp ettiklerini, konuşma ve tavırlarını inceleyince gördük ki…

Gökçe Fırat, “hepimiz Ermeniyiz” diyen soykırımcı(!) solculardan değil; onların tam karşısında ve Türk’ün haklarından yana.

Gökçe Fırat, Rusya’ya karşı Kırım’dan, Çin’e karşı Doğu Türkistan’dan yana. Rumlara karşı Denktaş’tan, Barzani’ye karşı Kerkük Türkmenlerinden yana, Ermenistan’a karşı Azerbeycan’dan, İsrail’e karşı Filistin’den yana.

Büyük Ortadoğu Projesi ile Amerika’nın bölgede haritaları değiştirmesini “halkların özgürleşmesi” diye alkışlayanların aksine, Kumandan’ın 1991’deki meşhur çıkışında dile getirdiği, “Amerika’nın Ortadoğu’da işi ne?” duruşundan yana.

Kobani olaylarında bütün ilerici(!), solcu(!) kesim PKK üzerinden Amerika’nın gizli müttefiki olmuş iken, Gökçe Fırat çıkmış ve “dinsizin hakından imansız gelir” diye bir yazı yazarak, IŞİD tarafından PKK’lıların keklik gibi temizlenmesinden duyduğu keyfi, kendince ifade etmiş. Bölücülüğün ve Kürtçülüğün pazarlıksız karşısında… Böyle bakınca, Tuğrul Türkeş ve Devlet Bahçeli’den daha sağlam, daha tutarlı bir Türk Milliyetçisi… Ermenilerden özür dileyen iktidar cenahından daha millî

Sevr anlaşmasını ilericilik kabul eden azınlık solculuğunun(!) can düşmanı…

İbnelerin kalınbağırsak haklarını(!) işçi ve emek davasının yerine koyan, “bir çift kadın memesine vatanı satarım” diyen çapulculardan hiç değil.

Din afyondur” diye bir demeci yok.

Ezan yasaklansın, Kur’an susturulsun” demiyor. Bilâkis kendi mahallesindeki yobazları karşısına almak pahasına “Müslüman” olduğunu ifade etmekten çekinmiyor. Batılılaşma kavramını eleştiriyor. Batılılaşma tarihini sorguluyor. Yerlilikten bahsediyor. Türk milletinin tarihini hor görmüyor. Tarihsel haklara sahip çıkmaktan söz ediyor. “Zulüm 1453’te başladı” diyen nesepsizlerin “faşistlikle” suçladığı isimlerden birisi olma şerefine erecek kadar öz be öz Türk.

Peki, bu ülkede onca ezan ve Kur’an düşmanı, vatan ve Türklük düşmanı, kozmopolit ve azınlık hakçısı(!) aydın müsveddelerine uygulanmayan aforoz ve tecrit, Gökçe Fırat’a neden uygulanıyor?

Müslümanlık anlayışı bizim anlayışımıza uymuyor mu? Nagehan Alçı’nın anlayşı, 5 yaşında bir çocuğa işkence yapılmasını isteyen Cemil Barlas’ın anlayışı çok mu uyuyor? Onları niye “öcü”leştirmiyorsun?

Neden ak-trollerin sol kesim içinde onun kadar “öcüleştirdiği” ikinci bir isim yok?

Bunun tek cevabı var: Gökçe Fırat, Allah’a inanıyor ama Erdoğan’a inanmıyor. Bütün Meclis’in yapamadığı muhalefeti tek başına yapıyor? Araya o uğursuz 15 Temmuz girmeseydi, Erdoğan’ı sahte diplomadan alt etmesine ramak kalmıştı.

Eğer Allah’a inanmayıp, Erdoğan’a inansaydı sorun olmazdı. Sonuçta, Allah Resûlüne küfredenlerin ifade hürriyeti için Paris’te Haçlı ve Yahudilerle omuz omuza yürüyüp, Erdoğan’ı eleştirenlerin ipe çekilmesini isteyen şirk ocağının trollerinden bahsediyoruz. Gökçe Fırat’ın Allah’a inanması yetmez, onların tanrılarına da inanacak.

Kıbrıs Rumlar’a verilsin deseydi… Ermeni soykırımını(!) kabul edip, Ermenilerden özür dilenmesini “olumlu” bularak takdir etseydi…

BOP’çu olsaydı… 2002 saldırısında Saddam’a açıkça destek vermek yerine, “zalim Saddam” edebiyatı yapsaydı…

Akîl(!) heyetinde yer alıp, PKK’nın ciciliğini(!) halka iletme vazifesi alsaydı…“Çözüm süreci” adı altında, PKK’yı meşrulaştırma girişimlerini alkışlasaydı…

Ezan ve Kur’an’ı hedef alan yazıları olsaydı…

Ama bütün bunların yanında Gökçe Fırat, Erdoğan’ı takdir eden birkaç yazı daha yazsa ve onu “ilericilik” adına, “sivillik adına”, “tabuları yıkmak” adına azıcık övseydi…

Diğer yaptıklarının hiçbir hükmü olmaz ve bugün hiçbir trol tarafından hedef alınmazdı. Yalan mı? İnanmıyorsanız, AKP medyasındakilerin sicilini bir inceleyin.

 

BELHUM ADAL

Gözünün önünde Firavunları ehramlarında ters çevirecek bir hukuk cinayeti olurken, susuyorsan insan değilsin. Susmakla kalmayıp ellerin çatlayana kadar alkışlıyorsan hayvan bile değilsin. Sözlüğe bak, BELHÜM ADAL’ın anlamını öğren.

 

YENİ TÜRKİYE’NİN ÖZETİ

Jet Fadıl dışarı, Gökçe Fırat içeri.

Yeni Türkiye’nin özeti.

 

02 Nisan 2017

Mehmet KARATEPE

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: