DÜŞMAN KİMDİR? HAİN KİME DENİR? İHANET NEDİR?

DÜŞMAN KİMDİR? HAİN KİME DENİR? İHANET NEDİR?

Düşmanı tanımak bir imân davasıdır demiştik dünkü yazımızda. Rabbini tanımak, bilmek, O’nun dost ve düşmanlarını da tanımak ve bilmekle mümkün… Rabbine inanmak ve bağlanmak da O’nun dostlarını dost, düşmanlarını da düşman bellemekle… Yani bir Müslüman İslâm’ın, bir mümin inandığı dinin, bir milliyetçi milletinin, bir vatansever vatanının, bir sosyalist ideolojisinin, dost bildiklerini kendisi de şahsen dost bilip, düşman bildiklerini de şahsen düşman kabul edecek ve ona göre davranacak.

Bu dinin baş düşmanı kimdir?

Her devirde, her inanç sahibinin karşısında küfür kutbundan bir fert veya grup içinde bulunduğu inkâr cephesini temsil makamında olarak daha öne çıkmış ve müminler için öncelikli tehdit o olmuştur.

Bugün için bu küfür kuduzu, Haçlı dünyasının başını çeken Amerika’dır, İsrail’dir…

Ülkemize, milletimize ve dinimize ve bütün insanlığa karşı ortaya çıkan ve “beka” çapında kendisini gösteren tehdidin dışımızdaki aktörleri başta İsrail ve Amerika olmak üzere Hıristiyan-Yahudi Batı Barbarlığıdır.

Batı, zulmü sistemleştirmiştir… Bu sistematik zulmü demokrasi, insan hakları, globalleşme, Yeni Dünya Düzeni, BOP vs. gibi palavralarla perdelemeye kalkışsa da bunun adına emperyalizm denmiştir.

Haçlı-Yahudi Batı barbarlığının sistematize şekli olarak emperyalizm tehdidin içimizdeki aktörleri de, Haçlı-Yahudi Batı barbarlığına bilerek veya bilmeden hizmet eden, kimi ahmak kimi düpedüz hain işbirlikçilerdir.

Şimdi soralım, içimizde Amerika ile görüşmeler yapanlar, İsrail ile pazarlık masasına oturanlar, diğer Haçlı teröristlerle, NATO ile, AB ile işbirliğine girenler, onlarla anlaşmalar imzalayanlar kimlerdir? Bölgemizde, Amerika ve İsrail’in işbirlikçisi olmakla şöhret kazanmış Suud gibi hainlerle işbirliği ve ittifak yapanlar kimlerdir?

Bütün bu suallere, Beştepe’yi başa almadan cevap veremiyoruz değil mi?

Beştepe ihanet ve işbirliğinde o kadar ileri gitmiş ki, Haçlı terörizminin saldırılarına karşı çıkanları da, niçin karşı çıktıkları ve kınadıkları konusunda da azarlamaya başlamış. Erdoğan, 24 TV ve 360 TV’nin ortak yayınında soruları cevaplarken, Haçlı terör saldırılarını kınayanları şöyle hedef almış:

-“Bazıları kınıyor. Kusura bakmasınlar, neyi kınıyorsunuz ya?”

Yani bu da aslında gayet doğal kendileri için. Zaten Haçlı düşmanı saldırmaya kendileri davet etti, şimdi de bu saldırıda kendi payları olduğundan, Haçlı düşmana karşı çıkanları kendileri hedef alıyor. Haçlılara kendilerini kalkan yapıyorlar.

Tabi buna kendilerince strateji ve taktik atfedecekler.

Şimdi, tarihe bakalım, böylesi ittifaklar nasıl ve hangi şartlarda görülmüş, onları bir gözden geçirelim:

Fatih Sultan Mehmed, İstanbul’u fethederken, ordusunda gayri müslimler de vardı.

Osmanlı, acze düştüğü devirlerde, düşmanlarının kendi arasındaki mücadeleden faydalanma yoluna gitti.

Yine Osmanlı, gün geldi o kadar acze düştü ki, kendi Valisi’ne karşı Moskof desteğine başvurmak zorunda kaldı.

Fakat hiçbir devirde, Haçlılar İslâm dünyasına saldırırken, biz Müslümanların aleyhine olarak Haçlılara destek veren olmadık.

Böylesi bir ihaneti, biz Haçlılarla savaşırken bizi arkadan vuran İran ve yine bizi arkadan vuran bir kısım Araplar icra etmişti; şimdi Haçlılarla savaşan Arap millî direnişine karşı Haçlılarla bir olup savaşarak, hainler listesine biz de adımızı yazdırmış olduk Beştepe sayesinde.

Ve bu ihanette o kadar ileri gidildi ki, yapılan ihanet bir meziyetmiş gibi savunulmaya başlandı.

Bir günâhı işlemek suçsa, o günâhı meşrulaştırmaya çalışmak ve günâhı meziyet olarak savunmak, artık günahkârlığı çoktan geçmiş bir küfür, bir mürtedlik davasıdır.

Kumandan Mirzabeyoğlu’nun Büyük Muztaribler’in 2. cildinde vermiş olduğu “mürted” hükmü, bu minvalde ihanetin meşrulaştırılmaya, gözlere hoş gösterilmeye çalışılmasına istinadendir ki, görüldüğü üzere o günden bu güne bu hâlde değişen tek şey, bu ihanetin ve Allah’a savaş açanlara verilen desteğin daha da pervasızca icra olunmasından ibarettir.

A. Bâki AYTEMİZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: