BENİ İYİ DİNLE FRANSIZ! A. Bâki Aytemiz

BENİ İYİ DİNLE FRANSIZ! A. Bâki Aytemiz

Fransız BFM televizyonunda konuşan Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IFRI) araştırmacısı ve Fransa’nın en ünlü uluslararası politika uzmanlarından Philippe Moreau Defarges, şöyle konuşmuş:

 

“Erdoğan, yetkilerinin arttırılmasını isteyerek topu taca atmayı seçti. Bu sadece onu felakete sürükler. Gördüğüm kadarıyla hukukî yolar kapandı. Türklerin yaptığı başvurular dikkate değer ama hiçbir yere gitmeyecek. Çünkü Erdoğan tüm yolları kilitleyecek. O zaman geriye ya iç savaş ya da bunu telaffuz etmesi zor ama öldürülmesi kalıyor. Böyle bir atmosferde suikastı unutmayın. Kusura bakmayın yüzyıllardır, Roma’dan beri bu durumu gördük. Adil olmayan bir lidere karşı ne yapılıyor? Büyük dinerde her zaman bu tartışma var. İslâm’da bu tartışma var, Hıristiyanlıkta bu tartışma var. Onun için bu tartışma eninde sonunda çıkacak.”

 

 

Şimdi beni iyi dinle Fransız!!!

Bak, benim büyük dedem Çavuşeminizâde Gözlüklü Ali Efendi ki hani şu sizinkilerin Maraş’ı işgâl ettiğinde, direnişe gözdağı vermek üzere Maraş’ın ileri gelenlerinden oldukları için gözaltına alıp tutuklayarak Halep’e götürdükleri iki Maraşlı’dan biri… Hani şu kendisine işkence ettiğiniz…

İmdi…

Maraş’ın işgâli esnasında da bu milletin içinde farklı düşünen kesimler vardı elbette ama ne dün ne de bugün gerçek Müslüman Anadolu ahalisi içinden, bırak Erdoğan’ı, kim olursa olsun, onu sizlere teslim edecek tek bir vatan evladı çıkmaz.

Yani siz bizi, sizlere kapıyı içeriden açan etnik Kürtçülerle ve bu melun işi yapan diğerleriyle karıştırmayın sakın…

Bu vatanda biri yanlış bir şey yapmışsa, bu, onunla bizim aramızdadır, sana ne oluyor?

Hem, böyle açıklamalar yapmak suretiyle, güya düşman olduğunu söylediğin adamı güçlendirecek kadar ahmaksan, sana söyleyecek söz zaten yok.

Şayet, bu topraklarda birileri de sizin lehinize hainlik yapıyorsa, kime ne yapacağımıza yine biz karar veririz ama sen cezanı çekmekten yine kurtulamazsın.

Bu yol, tam bağımsız bir İBDA devrimine çıkıyor.

Bu yol, Efendi Hazretlerinin 1919’da Anadolu’da başlayan İstiklâl Savaşı’na vermiş olduğu destekle açıldı.

İşte “Adımlar”ımız da bu yol üzerinde, teslimiyeti, işbirlikçiliği red ilkesi üzerindedir.

Şimdi, hadi başka kapıya…

A. Bâki Aytemiz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: