AL MADALYANI BİR TARAFINA…

AL MADALYANI BİR TARAFINA…

Türk Milleti’nin gözünün içine bakarak adeta “senin ne düşündüğün ve ne hissettiğin benim umurumda değil” tavrıyla İsrailci Etnik Kürtçülüğü silahlandıran Amerika’nın bu hareketi gündemdeki yerini korurken bir de Adana İncirlik terör üssünde Özel kuvvetlerde görevli Albay Orkun Özeller’e Amerikalı Albay Kevın Leahy tarfından üstün hizmet madalyası verilmek istendi.

Ama, beklenmedik bir gelişme yaşanarak Albay Orkun Özeller bu madalyayı Mehmetçiğe yakışır bir şekilde reddetti.

Reddetme gerekçesinde Özeller “sizler benim düşmanım olan YPG’ye silah verirken benim sizden bu madalyayı almam büyük onursuzluk ve Türk Milletine ihanet olur” dedi.

Bu hadise Amerika’yla birlikte Türk ve Arap Milletleri aleyhine yürütülen ihanet politikalarından Ordu’nun oldukça rahatsız olduğu şeklinde yorumlanırken benzer hadiselerin yaşanıp yaşanmayacağı da merak konusu oldu.

Erdoğan’nın Amerika seyahati öncesi yaşanan bu gelişme Farklı çevreler tarafından farklı farklı yorumlanırken daha önce Amerikalılardan madalya alan generallerin bu madalyaları göğüslerinden çıkarıp Amerikalıların önüne atıp atmayacakları ise, sorulan sorular arasında.

Etnik Kürtçülüğü ağır silahlarla donatarak onu düzenli ve güçlü bir ordu görüntüsü içinde dünya kamuoyunun gözüne sokan Amerika, söz konusu Türk Ordusu olunca ise, buradaki işbirlikçileri eliyle onu savaşma kabiliyeti olmayan, perişan, darbeci, teröre bulaşmış ve Etnik Kürtçülük karşısında yenilmiş bir imaj içinde sunmakta. 15 Temmuz’dan beri Amerika’nın Türk Ordusu üzerinden yaptığı manipülasyonlar da yabana atılamaz.

Hadiseler geldiği nokta itibariyle Türk Subayının Bu madalyayı onurlu bir şekilde reddetmesini çok önemsiyor gerçek Mehmetçiğin ayak sesi olması duasıyla selamlıyoruz.

Cüneyd Kara

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: