CARLOS İÇİN MADURO’YA GÖNDERİLEN MEKTUPLA ALAKALI… (İgor MOLOTOV)

CARLOS İÇİN MADURO’YA GÖNDERİLEN MEKTUPLA ALAKALI… (İgor MOLOTOV)

Üyelikleri bizzat Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan Rusya Halk Meclisi çevresinde, bugün Carlos için mücadelemizin yeni bir adımı.  Halk Meclisi’nin liderlerinden birisi olan Georgy Fedorov, benim şahsi talebim üzerine dost ülke Venezuela’nın Başkanı yoldaş Nicolas Maduro’ya resmi bir mektup yazdı.

Şu bir gerçek ki Venezueal’nın tamamında yaşanan bu zor zamanda,  Maduro gibi devrimci ve ateşli bir VenezueIa vatanseveri olan Ilich Ramirez Sanchez’in (Carlos) kaderine dikkat çekmek istedim. O ki,  istisnasız tüm ezilenlerin hakları için mücadele eden enternasyonel bir dava adamı, parlak bir savaşçı.

Bu mektubun sıra dışı önemi Kumandan Chavez’in ölümünden sonra Caracas’ın emperyalistler tarafından  muhasara altına alınmasıyla da görülüyor. Herkes Carlos’u unutmuştu. Evet, onun vefalı gönüldaşları, avukatları vardır fakat bu yeterli değil. Carlos Anavatan’ın sıcaklığını da hissetmek zorundadır.

Bundan dolayı her şeyi yapmalıyız. Carlos çok güçlü bir insandır. O demir adamdır, demirden  yapılmıştır. O cezaevi içerisinde de hayatın ve mücadelenin varolduğuna inanmaktadır. Fakat biz arkadaşları olarak onun serbest kalması için her şeyi yapmak zorundayız. Ben onun dostu olarak bunu yapacağıma söz veriyorum. Maduro’ya yazılan bu mektup da bunun için bir adımdır.

Şunu da ayrıca vurgulamak isterim ki bir devlet kurumu olan Halk Meclisi Caracas’dan resmi bir cevap almalıdır. Maduro’nun bizi reddetmek için ileri süreceği bir şey olabilir mi? Hayır. Maduro bizim dostumuzdur. Böylece Carlos Venezuela’nın yardımcı elini hissetmelidir.

Benim elim ise daima onunladır.

İgor MOLOTOV

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: