RUSYA’DAN VENEZUELA’YA CARLOS İÇİN ÇAĞRI: “REZİL İCRÂCI FRANSA”

RUSYA’DAN VENEZUELA’YA CARLOS İÇİN ÇAĞRI: “REZİL İCRÂCI FRANSA”

Tarih, arkeoloji, etnografya, dinler tarihi, felsefe, psikoloji alanında çalışmaları ile tanınan Rus Gazeteci İgor Molotov’un Salih Mirzabeyoğlu ve Carlos’un avukatlarından Güven Yılmaz ile yaptığı röportajın ardından başlayan ve Rus kamuoyunda yankı bulan süreç, “Öteki Rusya Partisi”nin Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin’e Carlos hakkında yazdığı destek talep eden mektubunun ardından Rusya Federasyonu Halk Meclisi Üyesi G.V. Fedorov’un Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya yazdığı mektupla devam etmektedir.

Yazılan mektubun Türkçe çevirisi, orijinal metni ve konu ile alâkalı Adımlar Dergisi’nde bu güne kadar çıkmış haberlerin linki aşağıda sunulmuştur.

ADIMLAR Dergisi

 

RUSYA FEDERASYONUN HALK MECLİSİ

Sosyal Politika, Çalışma İlişkileri ve Vatandaşların Yaşam Kalitesi Komisyonu

Miusskaya meydanı ev 7, bölge, Yapı 1, Moskova, GSP-3, 125993, telefon: (495) 221-83-63, faks (499) 251-60-04, web sitesi: oprf. Ru ‘10’ Mayıs 2017 № 5OPK-13/ b/n

Nicolas Maduro,

1010-A, República Bolivariana de Venezuela, Caracas

g_v_Georgi_Viladimir_Fedorov_russia_Sayın Cumhurbaşkanı!

Ben Rusya Federasyonu Halk Meclisi Üyesi ve bir sosyalist olarak Size müracaat ediyorum. Her şeyden önce ben emperyalist güçler ve onların işbirlikçilerine karşı Sizin yürüttüğünüz mücadeleyi en derin saygılarla selâmlıyorum. Venezuela’nın bu zor günlerinde, sizin kadar, Venezüella’nın devrimci ve ateşli vatansever evladı olan Ilich Ramirez Sanchez’in (“Carlos”) akıbetine dikkat çekmek isterim. Bildiğiniz gibi, yakın zamanlarda, Fransa’nın yanlı mahkemesi Ilich Ramirez’i yeni bir müebbet hapis cezasına mahkûm etti. Ve uluslararası hukuka aykırı olarak, Sanchez henüz vatandaş olduğu Venezuela’ya teslim edilmemiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı!

Sanchez Rusya’da ezilen halkların hakları için tavizsiz bir savaşçısı ve istisnasız olarak, bütün sosyalist ülkelerin bir boyun eğmez askeri olarak tanınıyor. Aynı zamanda, Sanchez’i tamamen uyduruk iddialara dayanarak mahkûm eden Fransız tarafının yasadışı eylemlerine karşı çok öfkeliyiz. Sanchez’in tutuklanması, tüm mevcut uluslararası normlara aykırı olarak, yasadışı yapıldığı artık kimse için bir sır değil. Açıkçası, O’nun tutuklanması ABD-İsrail istihbaratlarının bir tezgâhıdır ve burada rezil icracı rolünü Fransa üstlenmiş ve yürütmüştür. Venezüella halkının lideri Hugo Chavez hayatta olduğu zaman, o defalarca resmi düzeyde Illich Sanchez’in akıbeti konusunu gündeme getirmişti. Chavez’in ölümü bu olağanüstü devrimciyi Fransız cezaevinden serbest bırakılmasını engelledi.

Sayın Cumhurbaşkanı!

Siz de biliyorsunuz ki, Rusya her zaman Hugo Chavez’in arkadaşı ve tüm Venezüella halkının dostu olmuştur. Bu bakışa göre, Fransa tarafından işlenen kanunsuzluğa dikkat çekmenizi ve İlich Ramirez Sanchez serbest bırakılana kadar ona destek olmaya devam etmenizi, bize bu konuda kulak vermenizi sizden rica ediyorum.

Saygılar,

Başkan Yardımcısı
G.V. Fedorov

(İMZA)

RUSYA FEDERASYONU HALK MECLİSİ
Sosyal Politika, Çalışma İlişkileri ve Vatandaşların Yaşam Kalitesi Komisyonu

carlos_ilich_ramirez_sanches_russia_nicolas_maduro

 

CARLOS İÇİN MADURO’YA GÖNDERİLEN MEKTUPLA ALAKALI… (İgor MOLOTOV)

GÖNÜLDAŞ-YOLDAŞ İGOR MOLOTOF

CARLOS İÇİN MADURO’YA GÖNDERİLEN MEKTUPLA ALAKALI… (İgor MOLOTOV)

CARLOS’LA İLGİLİ SON GELİŞMELERİ AV. GÜVEN YILMAZ ADIMLAR’A DEĞERLENDİRDİ

VE… RUSYA’DA CARLOS SEFERBERLİĞİ: BOLŞEVİK PARTİSİ’NDEN PUTİN’E MEKTUP!

ПРО КАРЛОСА РЕПОРТАЖ С ТУРЕЦКИМ АДВОКАТОМ

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: